Výstava
Divadlo Oskara Nedbala, Divadelní 218/2 Tábor 

Dvanáct malých nakladatelů – jsou ze všech koutů světa, mají svůj originální způsob, jak knihy dělat a jak o nich přemýšlet. Každý z nich si pěstuje své vlastní autory a svou vlastní poetiku. Přesto mají tito malí nakladatelé něco společného. Věří, že dobrá dětská kniha nemá hranice a že může změnit svět (alespoň trošku). Přijďte objevit dvanáct knižních vesmírů v knihách i originálech. A buen paso (Španělsko), Bakame (Rwanda), Baobab (Česká republika), Jaimimage (Jižní Korea), Magikon (Norsko), MeMo (Francie), One stroke (Japonsko), Petra Ediciones (Mexiko), Planeta Tangerina (Portugalsko), Tara books (Indie), Topipittori (Itálie), Wytwórnia (Polsko). Vernisáž proběhne ve čtvrtek 5. 9. v 18.00 v Divadle Oskara Nedbala v Táboře.

Výstava
Galerie Výloha, Bejvák, Světlogorská 2768/10, Tábor

Od března do května letošního roku se děti z táborských základních škol Helsinská a Zborovská pravidelně setkávaly nad knihami české autorky Dagmar Urbánkové a italské ilustrátorky Mariachiary Di Giorgio. Ze společných chvil si odnesly spoustu zážitků, a především inspiraci pro svá výtvarná díla na motivy zmíněných knih. Aby jejich tvorba nezůstala jen tak „pod pokličkou“, bude po celé září k vidění v Galerii Výloha, která je součástí nízkoprahového klubu Bejvák na Sídlišti nad Lužnicí. Děti se s oběma autorkami setkají v rámci táborského festivalu malých nakladatelů Tabook.

Výstava
Městská knihovna Sezimovo Ústí, Školní náměstí 1219, 39102 Sezimovo Ústí

Zveme na vernisáž výstavy ilustrací Dagmar Urbánkové. V prostorech Městské knihovny Sezimovo Ústí bude k vidění výběr z ilustrací ke knize Jmenuji se Emanuel Fajahyla a několik akvarelů z knihy Světozor. Dagmar Urbánková přečte ze své knihy Jmenuji se Emanuel Fajahyla, možná zazní i hudba a poté bude následovat společná beseda s Dagmar Urbánkovou a naším italským hostem Mariachiarou Di Giorgio.

Výstava

Od včerejšího odpoledne je v Malé galerii Knihovny Třinec k vidění výstava ilustrací Davida Dolenského a španělského ilustrátora Manuela Marsola. Výstava je součástí projektu Oko do světa, který propojuje malé nezávislé evropské nakladatele dětských obrazových knih a jejich autory s knihovnami a dalšími živými prostory pro literaturu a kulturu obecně. Na tuhle jízdu se s námi vydali knihovníci, galeristé a knihkupci v jedenácti městech po celé České republice.

Výstava
Malá Galerie Knihovna Třinec, Lidická 541, Třinec

Autor Rufuse zálesáka David Dolenský a španělský výtvarník a ilustrátor Manuel Marsol se setkají na společné výstavě svých ilustrací v Malé galerii Knihovny Třinec.

Rufus potkává kosmonauta v červeném skafandru. Jeden mluví česky, druhý španělsky, ale i tak si zvláštně rozumí. Energická kresba tužkou a tlumené tóny akvarelu Davida Dolenského rozmlouvají s hutnými barvami a téměř do prostoru vystupující malbou Manuela Marsola.

Výstava
Galerie výtvarného umění v Chebu, nám. Krále Jiřího z Poděbrad 10/16, 350 02 Cheb

Výstava ilustrací Evy Volfové ke knize Nitka a zatoulaný knoflíček

Vyšívané ilustrace Evy Volfové jsou jemné a příznačně měkké. Teprve zblízka divák ocení jejich soustředěnou energii, drobné detaily i vtipnou zkratku. Příběh děvčátka, které se vydá hledat zakutálený knoflíček, má v sobě poetiku, ale i nadsázku a zvláštní smysl pro absurdno. Vernisáž proběhne 10. 4. 2024 v 17 hodin.

Výstava
Divadlo Oskara Nedbala, Tábor, Divadelní 218

Haló, Daisy
Devět obrazů, cyklus kreseb, tisků, 
jeden portrét, vzducholoď a několik dokumentů...

Výstava
Galerie Robillard — Paris

Publiés au cœur des années 1960, les albums de Miroslav Šašek ont fait voyager les enfants de Paris à Hong Kong, en passant par Rome, Londres, New York… Avec son regard poétique et plein d’humour, il a retranscrit l’âme de tant de villes et pays dans des illustrations très stylisées. Cette exposition présente une centaine de ces planches originales. Un grand tour du monde avec l’un des plus célèbres illustrateurs du 20e siècle, qui en a influencé tant d’autres depuis.

Výstava
Tábor

Výstava dopisů Kateřiny Černé přátelům, které doprovázela často obrázky, kolážemi i asamblážemi. Nekodifikovaná, veskrze osobní kategorie dopisů s obrázky je v pojetí Kateřiny Černé formálně různorodá, a je tu představena jako živý otevřený záznam lidského příběhu. Vévodí tu kromě výtvarných libostí jemný humor a vlídnost. Slovo, písmo a obraz v jednotě. Signum osobnosti.
Výstavu je uspořádána v spolupráci s Muzeem umění Olomouc