Pro školy

Každý dobrý pedagog ví, že kvalitní knihy jsou nejlepší a nejzábavnější učebnice. Při čtení se děti o lidech, společnosti a  světu kolem nás učí vlastně mimovolně. Je škoda, že knihy k učení tak málo využíváme... Baobab pro školy je určen pro učitele, lektory, školáky i ředitele, ale také pro knihovníky, lektory, skautské vedoucí a všechny, kteří knihy využívají pro práci s dětmi.  

Rozdělili jsme knihy z Baobabu přehledně, podle vyučovacích předmětů a témat, která se objevují v RVP,  a také podle věku. Vybrali jsme naše knížky, které se dají jednoduše použít při výuce: ať už na nich budete vysvětlovat složitá společenská témata, využijete je pro školu hrou, jako zpestření a zkvalitnění hodin výtvarky, nebo budou sloužit jako předloha k táborové hře. A nejen to! Některé z knížek vám ve třídě nebo v knihovně může osobně představit buď samotný autor, nebo jejich ilustrátor či lektor. Dostanete tak téma doslova ve 3D a živě. Kromě toho můžete na naší školní stránce zjistit, které další knížky se věnují tématům, jež vás zajímají, a vaše školní knihovnička tak může nabídnout větší tematický rozsah. K dispozici dáváme také všechny materiály, které pro naše knihy vznikly. Zkrátka tato stránka vám pomůže zorientovat se a navede vás podle úplně jednoduchého klíče...

Vyberte si knížku podle tématu nebo vyučovacího předmětu. U knížky vždy nejdete informaci o tom, zdali k ní existuje doprovodná akce – čtení nebo workshop, a to buď s autorem knížky, nebo s jejím ilustrátorem, či s lektorem, který s ní pracuje. Na kartě nejdete i časový údaj, tj. jak dlouho akce trvá, a také kolik stojí. V případě, že budete mít zájem svým dětem knížku, knížky, téma, témata nabídnout, neváhejte nás kontaktovat! Ideálně e-mailem: klaravosk@gmail.com. Zodpovíme vaše dotazy a společně naplánujeme akci tak, aby splnila vaše i dětská očekávání.