Vernisáž výstavy ilustrací Dagmar Urbánkové v Sezimově Ústí

pracovni stul
Místo
Městská knihovna Sezimovo Ústí, Školní náměstí 1219, 39102 Sezimovo Ústí
Datum
16.00

Zveme na vernisáž výstavy ilustrací Dagmar Urbánkové. V prostorech Městské knihovny Sezimovo Ústí bude k vidění výběr z ilustrací ke knize Jmenuji se Emanuel Fajahyla a několik akvarelů z knihy Světozor. Dagmar Urbánková přečte ze své knihy Jmenuji se Emanuel Fajahyla, možná zazní i hudba a poté bude následovat společná beseda s Dagmar Urbánkovou a naším italským hostem Mariachiarou Di Giorgio.

Knihovna Sezimovo Ústí
Knihovna v Sezimově Ústí zastřešuje dvě pobočky, Knihovnu Školní náměstí a Knihovnu Městský úřad. Vedle výpůjčních služeb nabízí lektorské programy pro školy, knižní klub pro děti i dospělé, organizuje výtvarné dílny a kurzy. V rámci projektu „Společně v knihovně“ nabízí bezplatné doučování dětí ze základních škol. Dětem do tří let je určen program Bookstart, jehož cílem je hravou formou vytvářet a posilovat vztah ke knihám a čtení.
/Školní náměstí 1219, 39102 Sezimovo Ústí/
/Dr. E. Beneše 21/6, 391 Sezimovo Ústí/

Topipittori
Nezávislé italské nakladatelství knih pro děti Topipittori sídlící v Miláně založili v roce 2004 redaktor Paolo Canton a spisovatelka Giovanna Zoboli. Ročně vydává kolem dvaceti knih a dnes už jeho katalog čítá na dvě stě titulů, z nichž některé byly přeloženy do desítek jazyků. Jeho zakladatelé knihy považují za nástroj poznání, hry, intelektuální, emocionální a estetické výchovy. Vedle obrazových knih výrazných italských i zahraničních ilustrátorů Topipittori ve svém katalogu představuje řadu sérií, mezi nimiž jistě stojí za zmínku série autobiografických vyprávění o dětství a dospívání určená mladým čtenářům Gli anni in tasca, která v roce 2010 získala Cenu Hanse Christiana Andersena za nejlepší beletristickou sérii.