Výstava ilustrací Evy Volfové v GAVU Cheb

junko a eva
Místo
Galerie výtvarného umění v Chebu, nám. Krále Jiřího z Poděbrad 10/16, 350 02 Cheb
Datum

Výstava ilustrací Evy Volfové ke knize Nitka a zatoulaný knoflíček

Vyšívané ilustrace Evy Volfové jsou jemné a příznačně měkké. Teprve zblízka divák ocení jejich soustředěnou energii, drobné detaily i vtipnou zkratku. Příběh děvčátka, které se vydá hledat zakutálený knoflíček, má v sobě poetiku, ale i nadsázku a zvláštní smysl pro absurdno. Vernisáž proběhne 10. 4. 2024 v 17 hodin.

Galerie výtvarného umění v Chebu (GAVU)

GAVU Cheb je muzeum umění, orientované jednak na umění 20. a 21. století, jednak na gotické umění z historického regionu Chebska. Jeho součástí je od roku 2016 i Retromuseum, věnované životnímu stylu a designu 60. až 80. let. Sídlí v budově Nového radničního paláce na hlavním chebském náměstí, Retromuseum v sousedním, tzv. Schillerově domě. Součástí hlavní budovy je také museum café s prostorem pro výstavy moderní české ilustrace, přednáškový sál a edukační centrum. GAVU pořádá přednášky a animační programy pro školy, provozuje knihovnu a čítárnu, kde je čtenářům k dispozici literatura z dějin umění a architektury a aktuální čísla všech docházejících časopisů.

/nám. Krále Jiřího z Poděbrad 10/16, 350 02 Cheb 2/

Baobab

Baobab je české rodinné nakladatelství, které v roce 2000 založili manželé Tereza a Juraj Horváthovi. Vydává především ilustrované knihy pro děti – obrazové knížky pro nejmenší, ilustrované příběhy, české i světové klasiky obrazové knihy i nejzajímavější současníky světové ilustrace. Zároveň publikuje kvalitní překlady knih pro velké čtenáře v ediční řadě BigBao, knihy o dětství, ilustrované knihy pro dospělé i monografie ilustrátorů. Od začátku klade důraz na to, aby knihy měly vlastní originální výtvarný i literární jazyk, aby děti všestranně rozvíjely prostřednictvím hry i poznávání, silného příběhu i různých žánrů, poezie i prózy. Od roku 2011 Baobab pořádá v Táboře festival malých nezávislých nakladatelů Tabook.