Události

Výstava
Galerie výtvarného umění v Chebu, nám. Krále Jiřího z Poděbrad 10/16, 350 02 Cheb

Výstava ilustrací Evy Volfové ke knize Nitka a zatoulaný knoflíček

Vyšívané ilustrace Evy Volfové jsou jemné a příznačně měkké. Teprve zblízka divák ocení jejich soustředěnou energii, drobné detaily i vtipnou zkratku. Příběh děvčátka, které se vydá hledat zakutálený knoflíček, má v sobě poetiku, ale i nadsázku a zvláštní smysl pro absurdno. Vernisáž proběhne 10. 4. 2024 v 17 hodin.

Výstava

Od včerejšího odpoledne je v Malé galerii Knihovny Třinec k vidění výstava ilustrací Davida Dolenského a španělského ilustrátora Manuela Marsola. Výstava je součástí projektu Oko do světa, který propojuje malé nezávislé evropské nakladatele dětských obrazových knih a jejich autory s knihovnami a dalšími živými prostory pro literaturu a kulturu obecně. Na tuhle jízdu se s námi vydali knihovníci, galeristé a knihkupci v jedenácti městech po celé České republice.

Výstava
Malá Galerie Knihovna Třinec, Lidická 541, Třinec

Autor Rufuse zálesáka David Dolenský a španělský výtvarník a ilustrátor Manuel Marsol se setkají na společné výstavě svých ilustrací v Malé galerii Knihovny Třinec.

Rufus potkává kosmonauta v červeném skafandru. Jeden mluví česky, druhý španělsky, ale i tak si zvláštně rozumí. Energická kresba tužkou a tlumené tóny akvarelu Davida Dolenského rozmlouvají s hutnými barvami a téměř do prostoru vystupující malbou Manuela Marsola.

Výstava
Divadlo Oskara Nedbala, Tábor, Divadelní 218

Haló, Daisy
Devět obrazů, cyklus kreseb, tisků, 
jeden portrét, vzducholoď a několik dokumentů...

Exhibition
Galerie Robillard — Paris

Publiés au cœur des années 1960, les albums de Miroslav Šašek ont fait voyager les enfants de Paris à Hong Kong, en passant par Rome, Londres, New York… Avec son regard poétique et plein d’humour, il a retranscrit l’âme de tant de villes et pays dans des illustrations très stylisées. Cette exposition présente une centaine de ces planches originales. Un grand tour du monde avec l’un des plus célèbres illustrateurs du 20e siècle, qui en a influencé tant d’autres depuis.