Události

Výstava
Městská knihovna Sezimovo Ústí, Školní náměstí 1219, 39102 Sezimovo Ústí

Zveme na vernisáž výstavy ilustrací Dagmar Urbánkové. V prostorech Městské knihovny Sezimovo Ústí bude k vidění výběr z ilustrací ke knize Jmenuji se Emanuel Fajahyla a několik akvarelů z knihy Světozor. Dagmar Urbánková přečte ze své knihy Jmenuji se Emanuel Fajahyla, možná zazní i hudba a poté bude následovat společná beseda s Dagmar Urbánkovou a naším italským hostem Mariachiarou Di Giorgio.

Výstava
Galerie Výloha, Bejvák, Světlogorská 2768/10, Tábor

Od března do května letošního roku se děti z táborských základních škol Helsinská a Zborovská pravidelně setkávaly nad knihami české autorky Dagmar Urbánkové a italské ilustrátorky Mariachiary Di Giorgio. Ze společných chvil si odnesly spoustu zážitků, a především inspiraci pro svá výtvarná díla na motivy zmíněných knih. Aby jejich tvorba nezůstala jen tak „pod pokličkou“, bude po celé září k vidění v Galerii Výloha, která je součástí nízkoprahového klubu Bejvák na Sídlišti nad Lužnicí. Děti se s oběma autorkami setkají v rámci táborského festivalu malých nakladatelů Tabook.

Výstava
Galerie výtvarného umění v Chebu, nám. Krále Jiřího z Poděbrad 10/16, 350 02 Cheb

Výstava ilustrací Evy Volfové ke knize Nitka a zatoulaný knoflíček

Vyšívané ilustrace Evy Volfové jsou jemné a příznačně měkké. Teprve zblízka divák ocení jejich soustředěnou energii, drobné detaily i vtipnou zkratku. Příběh děvčátka, které se vydá hledat zakutálený knoflíček, má v sobě poetiku, ale i nadsázku a zvláštní smysl pro absurdno. Vernisáž proběhne 10. 4. 2024 v 17 hodin.

Výstava

Od včerejšího odpoledne je v Malé galerii Knihovny Třinec k vidění výstava ilustrací Davida Dolenského a španělského ilustrátora Manuela Marsola. Výstava je součástí projektu Oko do světa, který propojuje malé nezávislé evropské nakladatele dětských obrazových knih a jejich autory s knihovnami a dalšími živými prostory pro literaturu a kulturu obecně. Na tuhle jízdu se s námi vydali knihovníci, galeristé a knihkupci v jedenácti městech po celé České republice.

Výstava
Malá Galerie Knihovna Třinec, Lidická 541, Třinec

Autor Rufuse zálesáka David Dolenský a španělský výtvarník a ilustrátor Manuel Marsol se setkají na společné výstavě svých ilustrací v Malé galerii Knihovny Třinec.

Rufus potkává kosmonauta v červeném skafandru. Jeden mluví česky, druhý španělsky, ale i tak si zvláštně rozumí. Energická kresba tužkou a tlumené tóny akvarelu Davida Dolenského rozmlouvají s hutnými barvami a téměř do prostoru vystupující malbou Manuela Marsola.