Události

Událost
Městská knihovna Sezimovo Ústí, Školní náměstí 1219, 39102 Sezimovo Ústí

Česká ilustrátorka a spisovatelka Dagmar Urbánková (Adam a koleno, Chlebová Lhota, Cirkus ulice, Už měkoně vyvádějí…) a italská ilustrátorka Mariachiara Di Giorgio (Professione cocodrillo, La zuppa Lepron, A mezzanotte, Due ali…) se setkají v knihovně v Sezimově Ústí. Obě autorky představí své knížky, svou práci a bude následovat i ukázka z jejich výtvarných technik. Beseda je otevřená všem, které fascinuje svět dětské knihy, nejen studentům výtvarného oboru přilehlé ZUŠ SÚ.

Událost
Knihovna Ústeckého kraje

Francouzský výtvarník a ilustrátor Blexbolex spolu se zakladateli nakladatelství Baobab Terezou a Jurajem Horváthovými se zúčastní knižního festivalu Look! A book v Ústí nad Labem.
Mini knižní festival Look! A book představuje nakladatele krásných knih pro děti a hravou formou přibližuje knihy a umění dětem i jejich rodičům. V odpoledním programu bude na návštěvníky čekat autorské čtení spojené s výtvarnou dílnou ke knize, kterou autoři vyberou na míru publiku. Nakladatelství Baobab zde také představí své publikace, které jsou zapojené do projektu Oko do světa.

Událost
Smetanovy sady, prostranství naproti Gymnáziu Krnov

Spisovatelka a překladatelka Tereza Horváthová, která se svým mužem Jurajem Horváthem založila nakladatelství Baobab, si bude povídat s francouzským ilustrátorem Blexbolexem o jeho komiksové tvorbě, ilustracích a autorských knihách. Beseda proběhne ve Smetanových sadech, v případě nepřízně počasí se přesune do náhradních prostor, proto prosím sledujte FB Oka do světa, kde najdete aktuální informace.

Událost
Smetanovy sady, prostranství naproti Gymnáziu Krnov

Francouzský ilustrátor Bernard Granger, který tvoří pod uměleckým jménem Blexbolex, povede výtvarnou dílnu pro malé i velké spolu s ilustrátorem a grafikem Jurajem Horváthem. Dílna proběhne ve Smetanových sadech, v případě nepřízně počasí se přesune do náhradních prostor, proto prosím sledujte FB Oka do světa, kde najdete aktuální informace.

Událost
Městská knihovna v Chebu, Obrněné brigády 615/1, 350 02 Cheb

Japonská výtvarnice a ilustrátorka Junko Nakamura a česká ilustrátorka Eva Volfová povedou interaktivní dílnu pro dospělé v Městské knihovně v Chebu. Budou si s vámi povídat o tom, jak se dělají knihy pro děti. Kde vzniká nápad? Co je obrazová knížka? Jakou použít techniku? Nahlédněte do světů těchto dvou výrazných současných ilustrátorek.