Ocenění
Podhoubí

Jiří Dvořák získal za knihu MYKO ocenění pojmenované podle minerální vody! Takže pro světovém ocenění v Bologni je tu i jedno lokální. Zábavným a poučným knihám pro děti, těžící literární látku z přírody se Jiří Dvořák věnuje mnoho let.
Pro ilustraci stačí názvy jeho bohatě ilustrovaných a žánrově rozrůzněných knih:
Stromovka aneb abeceda vzácných či všelijak nádherných stromů
Rostlinopis — podivuhodné pravdy a výmysly ze zeleného světla
Havětník
Slunečnice aneb rukověť malého zahradníka
Bydlíme
a

Ocenění

Asi si říkáte, na co by hlavonožec na mořském dně potřeboval poličku. Na všechny ty ceny přece.
Já, chobotnice Magdaleny Rutové získala v loňském roce Zlatou stuhu, nyní se jí dostalo zvláštního ocenění na veletrhu dětské knihy v Boloni, čímž se zařadila mezi tři nejlepší knihy v kategorii próza. Vzhledem k tomu, že do soutěže BolognaRagazzi Awards bylo letos přihlášeno přes tři tisíce titulů z celého světa, není to na jednu chobotnici špatný výkon. 

Ocenění

Nejkrásnější české knihy (NČKR, 2021)
Tereza Šiklová — Obr (text a obraz: Tereza Šiklová)
Andrej Platonov — Šťastná Moskva (ilustrace: Juraj Horváth, gd: Čumlivski&Horváth)
Timothée de Fombelle — Gloria (ilustrace: Stanislav Setinský, gd: Juraj Horváth)
12 Comic Pilgrims — (ilustrace: kolektiv autorů, gd: Čumlivski&Horváth)
Tabook Baedekr — (ilustrace: Magdalena Rutová, gd: Čumlivski&Horváth)
Marka Míková — Rýmovačky opičí (ilustrace: Chrudoš Valoušek, gd: Juraj Horváth)

Ocenění

Máme radost.Baobab obsadil nejen všechny tři první místa ale na druhé místo se vešel Havětník i Baoplaneta. Na třetí To je Praha a na první Žvejkačky. A protože Šedá & Hemala nás k mikrofonu nepustili tak opožděně děkujeme velice našim milým autorům: Míše Kukovičové a Olze Černé, Daniele Olejníkovej, Jiřímu Dvořákovi a Palovi Bálikovi.Za redakce: Drahunce. Jiřímu Dvořákovi a Petrovi Borkovcovi.Za tisk velký stisk pro Protisk!Knihy jsou vytištěny na papír který nejel přes celou Evropu, ale pouze z Aloisova.

Ocenění

Přátelé dobrých knih. S radostí Vám oznamujeme, že obrazová kniha To je Praha od Michaely Kukovičové s textem Olgy Černé získala jednu z hlavních cen nejprestižnějšího světového festivalu dětské literatury Bologna Children's Book Fair. Uspěla tak mezi stovkami přihlášených knih z celého světa. Včera večer v Bologni převzala ocenění ilustrátorka Michaela Kukovičová a šéfredaktor nakladatelství Baobab Juraj Horváth. Více o Bologna Ragazzi Award ZDE. Máme radost a k ocenění jsem si nadělili animaci. Mějte radost s námi ZDE. Z českého stánku v Bologni zdravíme!

Ocenění

Tak Horváth & Čumlivski jsou za Tabook nominováni na Cenu Czech Grand Design v kategorii Grafický designér roku. Je to samozřejmě omyl, protože TABOOK to jsou ti, co čtou, kreslí, vydávají knihy — a to hlavní, co dalo Tabooku ksicht, byla výstava Joelle Jollivet, Klyzmy, Katy Couprie, Ústečákú a Davida B. či UUterek... a samozřejmě samizdatová dílna (jejíž výsledek vystavujeme) a taky všichni ti vytrvalí spisovatelé.