Zpátky do Afriky – čtení s Jiřím Dvořákem

Zpátky do Afriky – čtení s Jiřím Dvořákem

Typ projektu
Baobab roste ve škole
Předmět
První čtení
Prvouka
Vlastivěda
Přírodověda
Zeměpis
Přírodopis
Téma
příroda
zvířata
pozorování
chov
životní prostředí
podnebí
voda
svět
Věková skupina
8+
Akce ke knize

Zábavné čtení z knížek Jiřího Dvořáka nejen o rostlinách a zvířatech s hádankami a povídáním o tom, co se děje v přírodě kolem nás. Pro 3.–6. třídu.

Cena

Setkání s autorem, čtení (i s knížkou) je možné objednat za 2000 Kč.

Nezávazně objednat

Kontaktní údaje
Událost

Zveme Vás a Vaše malé potomky zvláště na čtení Jiřího Dvořákaáka, autora několika baobabích knih Zpátky do Afriky, Minimax a Mravenec, Stromovka či Slepice a televize (ilustrace Juraj Horváth). Právě z této nedávno dotisklé knihy bajek nebajek Slepice a televize bude číst JIŽ TUTO SOBOTU 28. ledna od 15:30 v rozšířené Galerii-Knihkupectví Baobab v Žižkově ulici v Táboře. Jiří Dvořák představí i novinku Rostlinopis, která brzy zamíří do tisku. Přijďte v počtu hojném! 

Výstava

Ve výloze minigalerie Baobab v Táboře se nám zabydlely bytosti Alžběty Skálové, na zdi visí její grafický sběr (Americké krajiny, Zimní krajiny z Dřevíče...) a v krámku si můžete koupit její čerstvě oceněnou knížku Péťa Medánek (vydal KOPR, nejkrásnější česká kniha 2009 – kategorie kniha pro děti a mládež). Skladem máme také Zpátky do Afriky! či Poklad starého brouka. K vydání připravujeme knihu Africké pohádky Blaise Cendrarse, kterou Alžběta Skálová pro Baobab naposledy ilustrovala...

Událost

Přátelé Baobabí! Pozor pozor.  Již zítra - v úterý v Café Fra v 19.30 h. budou naši milí autoři Dagmar Urbánková, Jiří Dvořák, tentokráte pro dospělé číst nové básně a prózy. "Celkem dobře jsme si tady žili, dokud si před nás někdo nesedl"  prózy  Dagmar Urbánková, 1972, básnířka, prozaička, výtvarnice; Byl jeden dům (2004), Ta hlava větru vypadá jako pes (2009), Chlebová Lhota (2010), Cirkus ulice (2012), Otec seče trávu (2013) aj.  Jiří Dvořák, 1970, básník a prozaik; Zpátky do Afriky (2005), Minimax a mravenec (2009), Šmalcova abeceda (2010), Rostlinopis (2012) aj.