Mimořádně v předvánoční dárkový čas nabízíme možnost objednání osobního odběru knih. Knihy bude možné si vyzvednout v obchůdku ATELIÉR MOMO (Plavecká 10, Praha 2, otevřeno po-pá 12-17 hodin). Postup při objednávce: vyberte knihy, formu úhrady zvolte PŘEVODEM (možné pouze při platbě bankovním převodem) a do POZNÁMKY napište "osobní odběr Momo". Po zaplacení částky vám MAILEM zašleme upozornění, že knihy jsou připraveny k vyzvednutí. Ke každé objednávce v ceně poštovného obdržíte sadu 10 originálních pohlednic!http://gplusg.cz/
Letos se můžete těšit na nové knihy:Blexbolex — Roční obdobía ještě jedna Blexblexova kniha, která ještě nemá jméno, ale je již téměř hotová.Zmrzlina Dagmar Urbánkové.Zvěřinec Chrudoše Valouška.Vačice která se nesmála Franka Tashlina.13 malých hororů (navazujících na 12 nejmenších pohádek)a další obrazové knihy, když na ně zbydou mergle...Z textových knih zejména opus Timothéa de Fombella jenž se jmenuje Vangoa je to velké čtivo pro opravdu náruživé čtenáře.A pak útlejší kniha, ale zato se současným tématem, drog, počítačových her a sociální izolacea lásky samozřejmě — E-den Mikhaela Ollivi
To je Paříž a To je Londýn Miroslava Šaška míří ke knihkupcům.Legendární obrazové knihy o světových metropolích od jednoho z nejslavnějších českých ilustrátorů vychází po čtyřiapadesáti letech. Speciální stránky věnované Miroslavu Šaškovi a nadaci zpravující jeho dílo a odkaz najdete na stránkách Miroslav Šašek Foundation. Následovat budou knihy o New Yorku a Římě a výstava Miroslava Šaška v Praze v roce 2014...
V soutěži Nejkrásnější české knihy roku 2012, vyhlašované Památníkem národního písemnictví byli oceněny tři knihy z Baobabu. V kategorii Literatura pro děti a mládež zvítězila velkoformátová kniha Evy Macekové 12 hodin s Oskarem — kniha pro předškoláky, který ještě neumí číst. Na třetím místě se v této kategorii umístil Cirkus Ulice Dagmar Urbánkové — kniha či hračka, která pracuje s bohatstvím výtvarných materiálu, s momentem překvapením a s pestrostí lidských typů. Mezi učebnicemi a tištěnými didaktickými pomůckami slaví další úspěch Rostlinopis Jiřího Dvořáka a Alžběty Skálové. Kniha bo
Stříbrná Baobabu za 12 nejmenších pohádek. Nejkrásnější české knihy roku 2011.Děkujeme všem autorům!
Nejkrásnější české knihy roku 2009. Mezi jedenáct vystavených knih komise vybrala tyto tituly z Baobabu: Max a Saša, JO537, Minimax a mravenec a třetí místo obsadil Cirkus Chauve s komiksovými čísly Dory Dutkové.
Zveme Vás, přátelé Baobabu, na letošní Svět knihy!Naleznete nás v levém křídle ve stánku číslo 111. Budou zde k mání novinky: To je Praha - i pohlednice - Klárka a 11 babiček, Svět, který není a vůbec všechny průvodce Miroslava Šaška. Výstaviště Holešovice 14.-17.5.2015 (9:30-19:00, v neděli do 16:00)
Z dob, kdy jsme se ještě účastnili pražského veletrhu Svět knihy.
Máme radost.Baobab obsadil nejen všechny tři první místa ale na druhé místo se vešel Havětník i Baoplaneta. Na třetí To je Praha a na první Žvejkačky. A protože Šedá & Hemala nás k mikrofonu nepustili tak opožděně děkujeme velice našim milým autorům: Míše Kukovičové a Olze Černé, Daniele Olejníkovej, Jiřímu Dvořákovi a Palovi Bálikovi.Za redakce: Drahunce. Jiřímu Dvořákovi a Petrovi Borkovcovi.Za tisk velký stisk pro Protisk!Knihy jsou vytištěny na papír který nejel přes celou Evropu, ale pouze z Aloisova.
Naše knihy získaly tři ocenění v soutěži Nejkrásnější kniha roku 2013. Hned vedle bílá barva mráčků /Hanuš Hachenburg - 1. místo v kategorii Krásná literatura12 malých hororů /kolektiv Baobabu - 2. místo v kategorii Literatura pro děti a mládežChrudošův zvěřinec /Chrudoš Valoušek - 3. místo v kategorii Literatura pro děti a mládežNíže najdete pdf tiskové zprávy k H.Hachenburgovi.
Malíř, ilustrátor, autor slavné série knížek To je… Paříž, Řím, New York apod. Jeho knihy okouzlují dospělé a děti už víc než padesát let.
Miroslav Šašek, původním povoláním architekt, v roce 1947 odešel z Československa studovat do Paříže, odkud se už domů nikdy nevrátil. Později několik let působil jako redaktor Svobodné Evropy v Mnichově. Na sklonku padesátých let nabídl londýnskému nakladatelství Allen první knížku z řady slavných ilustrovaných průvodců pro děti This is… To je Paříž. Jak se nechal slyšet, kreslil „Paříž jednou docela jinak… Paříž takovou, jaká skutečně je. Jakou jsem ji viděl, když jsem tam poprvé přijel, a jak ji vidím i teď…“. Podle svědectví jeho redaktora se na knize nemusela měnit ani čárka a putovala rovnou do tiskárny. This is Paris s jeho ilustracemi i textem vyšla v Londýně roku 1959, brzy poté i v nakladatelství McMillan v New Yorku. Po Paříži následovaly další metropole a státy. Šaškovy knihy byly s úspěchem překládány: vycházely v desetitisícových nákladech ve Francii, Itálii, Německu, Španělsku, Jižní Americe, Japonsku i ve Skandinávii a přinesly svému autorovi řadu ocenění. Od roku 2003 vycházejí jejich reedice a Šaškovy knihy dnes zažívají celosvětový návrat.
Šaškovy knihy jsou nejen výbornými průvodci, ale představují města taková, jaká jsou: okouzlující i obyčejná, plná slavných památek i drobných momentek všedního dne. Autor nezapomíná ani na děti, hry a atrakce, domácí mazlíčky, typické profese, oslovení… Své knihy tvořil uprostřed míst, o kterých psal: „Musíš se s těmi lidmi sžít, musíš je trochu poznat a oni musí poznat tebe… Pak to začneš vidět jejich vočima, pak už to nejsou jen domy a pamětihodnosti, ale život, takovej obyčejnej život, a ten ty města dělá.“
Svou velkorysou sérií knih o městech a zemích provedl Miroslav Šašek už několik generací dětí i rodičů na celém světě. Teď se po letech vrací do Čech.
Putovní výstava ilustrací a objektů z autorských knih Terezy Říčanové, Dagmar Urbánkové,Alžběty Skálové a Michaely Kukovičové.Fotografie pořízené při vernisáži v bratislavském ASILu zde.
Luboš Drtina patří mezi nejvyhraněnější grafické designéry. Používá, jasný a výrazný grafický jazyk. Jeho úpravy knih i ilustrace jsou snadno rozpoznatelné a nezaměnitelné. A navíc je sám obětavým vydavatelem, mimo jiné i pečlivě vypravených knih Miloše Doležala. A něco v L.D. zůstalo i z časů kdy hrubě xeroxoval a skládal časopis VOKNO. Otlučená písmena, velké detaily a znakové kresby...Rozhovor s Lubošem Drtinou v Českém rozhlase Rozhovor v táborském týdeníku Sedmička.
Helena Beguivinová se narodila v roce 1951 v Praze, maturovala v roce 1970, sedmdesátá léta strávila převážně v Bretani. Po návratu do Prahy pracovala jako knihovnice v Ústavu nátěrových hmot a zároveň se věnovala technickým překladům z francouzštiny a angličtiny. Postupně přešla na odborné překlady zaměřené humanitně. Od začátku roku 1989 pracovala na volné noze jako překladatelka a tlumočnice. Od roku 1995 překládá knihy, zejména zaměřené na humanitní obory, ale i beletrii. Přeložila například knihy autorů, jako je Raymond Aron, Jean-Claude Schmitt, René Girard, Arnold Van Gennep, Gilles Lipovetsky, Claude Lévi-Strauss, Fernand Braudel, Jean-Luc Chalumeau, Maurice-Ruben Hayoun, Marthe Robert, Evelyne Sullerot, Jacques Heers, Marc Bloch, Enzo Traverso, Renaud Camus, Daniel Pennac, Eric-Emmanuel Schmitt, Jorge Semprun, Jean-Michel Guenassia, Michel Pastoureau, ba i básnický výbor z díla Edmonda Jabèse.
V roce 2005 byl její překlad detektivní novely Michel Rozenfarbové Klobouk dolů oceněn tvůrčí odměnou Obce překladatelů, překlad knihy pro mládež Zimní bitva od Jeana-Clauda Mourlevata byl nominován na Zlatou stuhu za rok 2008. V roce 2009 Helena Beguivinová obdržela cenu Jana Vladislava, udělovanou francouzským velvyslanectvím za překlady děl vycházejících s podporou programu Šalda. V roce 2012 byl její překlad knihy Francouzská suita od Ireny Némirovské oceněn cenou Magnesia Litera v kategorii překladové literatury.
TO JE MIROSLAV ŠAŠEKPrvní velká výstava ve světě nejznámějšího českého ilustrátora 23. 4. – 28.6. 2014 Vernisáž 22. 4. v 17 hodinGalerie Smečky, Ve Smečkách 24, Praha 1 Výstava Miroslava Šaška je v Čechách vůbec první velkou prezentací u nás téměř neznámého, ve světě však proslaveného ilustrátora a tvůrce obrazových knih o světových metropolích. Galerie Smečky ve spolupráci s Nadací Miroslava Šaška představí originály ilustrací, malby a knihy tohoto poúnorového emigranta, hlasatele a redaktora Svobodné Evropy, architekta a světoběžníka.