Událost

V Galerii Čejka, na ulici DJ Mushroom a pod kaštany kino! Vernisáž slovenského výtvarníka již tento pátek 15. 4. v 17.00 v Žižkově ulici v Táboře. Palo Čejka se narodil v roce 1973 v Bratislavě. Zpěvák legendární bratislavské kapely Kamoško a Kokosko, DJ Če, Slam básník, fotograf a zejména grafik — linorytec. Na rozdíl od zaměnitelných a přelétavých umělců je Čejkův rukopis rozpoznatelný a také v sobě nese Váchalovu stopu. Tématem Čejkových tisků jsou: ženy, smrt a vesmír. Čejka si nepotrpí na virtuozitu, bližší mu je punková bezprostřednost a pádnost.

Událost

TO JE MIROSLAV ŠAŠEKPrvní velká výstava ve světě nejznámějšího českého ilustrátoraDoprovodný program - ilustrátorské dílny s M.Kukovičovou, E. Volfovou, A.Zemanovou a M. Rutovou (více níže) 23. 4. – 28.6. 2014 Vernisáž 22. 4. v 17 hodin (pozvánku si, prosím, vyžádejte na sasekfoundation.press@gmail.com) Galerie Smečky, Ve Smečkách 24, Praha 1
 Výstava Miroslava Šaška je v Čechách vůbec první velkou prezentací u nás téměř neznámého, ve světě však proslaveného ilustrátora a tvůrce obrazových knih o světových metropolích.

Událost

Magdalena Rutová: RadioBUCH28.3. od 16 h dílna, od 18 h vernisářPoslechová a kreslící interaktivní výstava ke knížce Radio Buch. Radio BUCH zahrnuje audioknihu a k ní přidružený dokreslovací sešit. Navýsost interaktivní zábava pro dětské čtenáře. Jednotlivými kapitolami Radia BUCH ve zvukových nahrávkách provází osmiletá emancipovaná žena, která díky dobrodružnému kariérnímu růstu během pouhých devíti kapitol zjistí, že většina lidských povolání je nezáviděníhodných.