Výtvarná dílna se Stanislavem Setinským v Olomouci

palanda a vlastovka
Místo
Ateliér Muzea umění Olomouc, Denisova 47, Olomouc

Datum
17.00


Tvůrčí dílna pro dospívající a dospělé s výtvarníkem a ilustrátorem Stanislavem Setinským.

Pražská Socka v Olomouci! Kdo znáte česká vydání knih Etgara Kereta, znáte (tak trošku) i Stanislava Setinského, nebo alespoň jeho podmanivé ilustrace. Kdo ne – seznamte se! Výtvarník, ilustrátor a také autor knih To je Jeruzalém nebo komiksu pro knihu Odsunuté děti přijede k nám, aby poodhalil své výtvarné postupy i inspiraci. Nechte se inspirovat také, tvořte společně, zjistěte, co je anebo právě není „normální svět“.

Kapacita omezena, rezervace na info@muo.cz.  

Muzeum umění Olomouc (MUO)

MUO je jednou z nejvýznamnějších institucí svého druhu u nás, ve třech objektech – Muzeu moderního umění, Arcidiecézním muzeu Olomouc a Arcidiecézním muzeu Kroměříž – spravuje na 190 000 sbírkových předmětů starého i moderního umění. Muzeum moderního umění sídlí v pozdně secesní budově na místě bývalého městského špitálu svatého Ducha. Kromě výstav pořádá také komentované prohlídky, výtvarné dílny pro děti, diskuzní klub, specializovaná školení a workshopy pro pedagogy, galerijní animace, filmový klub a mnoho dalšího. Jeho úplnou novinkou je čerstvě otevřený kulturní prostor pro živé umění Central.
/Denisova 824/47, 779 00 Olomouc 9/

Baobab

Baobab je české rodinné nakladatelství, které v roce 2000 založili manželé Tereza a Juraj Horváthovi. Vydává především ilustrované knihy pro děti – obrazové knížky pro nejmenší, ilustrované příběhy, české i světové klasiky obrazové knihy i nejzajímavější současníky světové ilustrace. Zároveň publikuje kvalitní překlady knih pro velké čtenáře v ediční řadě BigBao, knihy o dětství, ilustrované knihy pro dospělé i monografie ilustrátorů. Od začátku klade důraz na to, aby knihy měly vlastní originální výtvarný i literární jazyk, aby děti všestranně rozvíjely prostřednictvím hry i poznávání, silného příběhu i různých žánrů, poezie i prózy. Od roku 2011 Baobab pořádá v Táboře festival malých nezávislých nakladatelů Tabook.