Setkání s Dagmar Urbánkovou a Mariachiarou Di Giorgio v Sezimově Ústí

lidi v metru hlavy
Místo
Městská knihovna Sezimovo Ústí, Školní náměstí 1219, 39102 Sezimovo Ústí
Datum
16.30

Česká ilustrátorka a spisovatelka Dagmar Urbánková (Adam a koleno, Chlebová Lhota, Cirkus ulice, Už měkoně vyvádějí…) a italská ilustrátorka Mariachiara Di Giorgio (Professione cocodrillo, La zuppa Lepron, A mezzanotte, Due ali…) se setkají v knihovně v Sezimově Ústí. Obě autorky představí své knížky, svou práci a bude následovat i ukázka z jejich výtvarných technik. Beseda je otevřená všem, které fascinuje svět dětské knihy, nejen studentům výtvarného oboru přilehlé ZUŠ SÚ.

Knihovna Sezimovo Ústí
Knihovna v Sezimově Ústí zastřešuje dvě pobočky, Knihovnu Školní náměstí a Knihovnu Městský úřad. Vedle výpůjčních služeb nabízí lektorské programy pro školy, knižní klub pro děti i dospělé, organizuje výtvarné dílny a kurzy. V rámci projektu „Společně v knihovně“ nabízí bezplatné doučování dětí ze základních škol. Dětem do tří let je určen program Bookstart, jehož cílem je hravou formou vytvářet a posilovat vztah ke knihám a čtení.
/Školní náměstí 1219, 39102 Sezimovo Ústí/
/Dr. E. Beneše 21/6, 391 Sezimovo Ústí/

Topipittori

Nezávislé italské nakladatelství knih pro děti Topipittori sídlící v Miláně založili v roce 2004 redaktor Paolo Canton a spisovatelka Giovanna Zoboli. Ročně vydává kolem dvaceti knih a dnes už jeho katalog čítá na dvě stě titulů, z nichž některé byly přeloženy do desítek jazyků. Jeho zakladatelé knihy považují za nástroj poznání, hry, intelektuální, emocionální a estetické výchovy. Vedle obrazových knih výrazných italských i zahraničních ilustrátorů Topipittori ve svém katalogu představuje řadu sérií, mezi nimiž jistě stojí za zmínku série autobiografických vyprávění o dětství a dospívání určená mladým čtenářům Gli anni in tasca, která v roce 2010 získala Cenu Hanse Christiana Andersena za nejlepší beletristickou sérii.