Kulatý stůl ILUSTRACE na čtenářském festivalu ČteFestT

kuřák a loď
Místo
Knihovna Třinec, Velký sál
Datum
13.00

Petr Horáček, David Dolenský, Manuel Marsol a Michaela Kukovičová. Diskuze s předními českými i zahraničními tvůrci o ilustrátorské práci, tvorbě a životě.


Svět knižní ilustrace je plný barev a fantazie i dřiny a odříkání. O jeho zákulisí, o práci ilustrátora, tvorbě knih i umění obecně si budou povídat hned čtyři oceňovaní tvůrci – v zahraničí vyhledávaný autor dětských knih a výtvarník Petr Horáček, talentovaný zástupce mladé ilustrátorské generace David Dolenský, výrazná česká ilustrátorka a animátorka Michaela Kukovičová a spolu s nimi i osobitý španělský výtvarník a ilustrátor Manuel Marsol. Diskuzi povede historička a propagátorka umění, originální edukátorka Veronika Chmelařová alias kunshistoricka_mamou.

Kulatý stůl proběhne v rámci festivalu ČteFestT (31. 5. – 8. 6. 2024), který hostí Knihovna Třinec.

ČteFesT

Čtenářský festival ČteFesT, který se od roku 2021 odehrává v Knihovně Třinec, je dílem party knihovníků a učitelů, kteří se setkali při práci v rámci Místního akčního plánu v Třinci. Propojuje svět škol, knihoven, a především čtenářů a snaží se poukázat na důležitost čtení a čtenářské gramotnosti. Dramaturgie festivalu spojuje kulturní rovinu s rovinou vzdělávací. Účastníkům nabízí divadelní představení, výtvarné dílny, slam poetry, besedy, přednášky, čtení, koncerty, semináře pro knihovníky a pedagogy, setkání s českými autory a ilustrátory. 
/Lidická 541, 739 61 Třinec/
 

Fulgencio Pimentel

Toto malé nezávislé nakladatelství sídlí v městečku Logroño na severu Španělska. Vzniklo v roce 2006 a od počátku se jedná o osobní projekt jeho zakladatele Césara Sáncheze. Vydavatelská filosofie Fulgencia Pimentel je založena výhradně na uměleckých kritériích a dělí se do tří edičních linií: grafické romány, básnické a povídkové sbírky a obrazové knihy pro děti a mládež. Edice obrazových knih pro děti vznikla v roce 2014 a pokrývá široké spektrum uměleckých a vypravěčských stylů. Vedle výrazných španělských autorů, jako je Manuel Marsol, Antonio Ladrillo nebo Olga Capdevila, tu vyšla například díla kultovního estonského kreslíře Priita Pärna nebo francouzského komiksového tvůrce a spisovatele Joanna Sfara.