Dílna s Magdalenou Rutovou a Danielou Olejníkovou

můra a chobotnice
Místo
Galerie Plato Ostrava, zahrada Bauhausu, Janáčkova 22, Ostrava
Datum
16.00 – 18.00 h

Odpolední odpadkový workshop se dvěma ilustrátorkami, které obdivují životní styl hub, chobotnic a jiných inteligentních organismů, volně inspirovaný knihami Myko a Já, chobotnice.

Co mají všichni lidé na světě společného? Odpadky. Na rozdíl od hub, chobotnic a dalších inteligentních organismů, které žijí moderním a rozumným způsobem života: ZERO WASTE! Odpadky jsou všude. Jsou i tam, kde by opravdu být neměly. A zatím jsme my lidé nepřišli na to, co s nimi. Pojďme se podívat do knížek, nechat se inspirovat různými živočišnými druhy… a udělat si společně malinkou odpadkovou konferenci.

Workshop povedou homo sapiens Daniela Olejníková a Magdalena Rutová, nejlépe si ho užijí lidská mláďata od šesti let.

Městská galerie současného umění Plato

Galerie Plato vznikla v roce 2016, působí v centru Ostravy na dvou místech. Hlavní výstavní prostor se nachází v rekonstruovaných památkově chráněných městských jatkách z konce 19. století. Dalším je bývalý hobbymarket PLATO Bauhaus, který galerie využívá pro vzdělávací a komunitní programy. Vedle výstav připravuje dílny pro děti, přednášky a také vlastní koncertní i filmovou řadu. Provozuje nakladatelství Octopus Press. V PLATO Bauhausu je volně přístupná knihovna s čítárnou, materiálová knihovna, knihkupectví, zahrada a kino.

/Porážková 3395/26, 702 00 Ostrava/

Baobab

Baobab je české rodinné nakladatelství, které v roce 2000 založili manželé Tereza a Juraj Horváthovi. Vydává především ilustrované knihy pro děti – obrazové knížky pro nejmenší, ilustrované příběhy, české i světové klasiky obrazové knihy i nejzajímavější současníky světové ilustrace. Zároveň publikuje kvalitní překlady knih pro velké čtenáře v ediční řadě BigBao, knihy o dětství, ilustrované knihy pro dospělé i monografie ilustrátorů. Od začátku klade důraz na to, aby knihy měly vlastní originální výtvarný i literární jazyk, aby děti všestranně rozvíjely prostřednictvím hry i poznávání, silného příběhu i různých žánrů, poezie i prózy. Od roku 2011 Baobab pořádá v Táboře festival malých nezávislých nakladatelů Tabook.