Dernisáž výstavy Oko do světa v Knihovně Třinec

rybicky a domy
Místo
Malá Galerie Knihovna Třinec, Lidická 541, Třinec
Datum
18.00 h

Slavnostní zakončení výstavy Oko do světa za účasti autorů Davida Dolenského a Manuela Marsola.

Španělský výtvarník a ilustrátor Manuel Marsol a český ilustrátor David Dolenský se v mnohém liší, s jistotou lze ale říct, že je spojuje hravost, experiment, vtip. Na závěr společné výstavy v Knihovně Třinec povedou několik výtvarných dílen určených třídám ze základních škol a studentům ZUŠ a nakonec se zúčastní slavnostního zakončení výstavy, kde se s nimi budou moci setkat i ti, kdo už do školy nechodí.

Knihovna Třinec

Městská knihovna Třinec je veřejná univerzální knihovna založená v roce 1883. Díky rozsáhlé rekonstrukci současné budovy knihovny v roce 2013 nabízí vedle výpůjčních služeb také mnoho aktivit, pro které se stala významným kulturním a komunitním centrem města. Cíleně a systematicky se věnuje dětem, dospívající mládeži a seniorům. Výrazným způsobem podporuje rodiny, kvalitní knihy a koncepčně především dětskou čtenářskou gramotnost. Za tuto soustavnou a systematickou činnost jí byl Ministrem kultury ČR udělen titul Knihovna roku 2015.

/Lidická 541, 739 61 Třinec/

Fulgencio Pimentel

Toto malé nezávislé nakladatelství sídlí v městečku Logroño na severu Španělska. Vzniklo v roce 2006 a od počátku se jedná o osobní projekt jeho zakladatele Césara Sáncheze. Vydavatelská filosofie Fulgencia Pimentel je založena výhradně na uměleckých kritériích a dělí se do tří edičních linií: grafické romány, básnické a povídkové sbírky a obrazové knihy pro děti a mládež. Edice obrazových knih pro děti vznikla v roce 2014 a pokrývá široké spektrum uměleckých a vypravěčských stylů. Vedle výrazných španělských autorů, jako je Manuel Marsol, Antonio Ladrillo nebo Olga Capdevila, tu vyšla například díla kultovního estonského kreslíře Priita Pärna nebo francouzského komiksového tvůrce a spisovatele Joanna Sfara.