Blexbolex a Baobab na festivalu Look! A book

magicians
Místo
Knihovna Ústeckého kraje
Datum
15.00–19.00

Francouzský výtvarník a ilustrátor Blexbolex spolu se zakladateli nakladatelství Baobab Terezou a Jurajem Horváthovými se zúčastní knižního festivalu Look! A book v Ústí nad Labem.
Mini knižní festival Look! A book představuje nakladatele krásných knih pro děti a hravou formou přibližuje knihy a umění dětem i jejich rodičům. V odpoledním programu bude na návštěvníky čekat autorské čtení spojené s výtvarnou dílnou ke knize, kterou autoři vyberou na míru publiku. Nakladatelství Baobab zde také představí své publikace, které jsou zapojené do projektu Oko do světa.

Knihovna Ústeckého kraje  

Krajská knihovna v Ústí nad Labem funguje již od roku 1945. Za dobu své existence prošla tato organizace, zřizovaná od roku 2001 Ústeckým krajem, mnohými proměnami a modernizacemi. Především v oblasti nabízených služeb se Knihovna Ústeckého kraje snaží držet krok s dobou a být inovativní institucí, která je schopná flexibilně reagovat na měnící se potřeby svých uživatelů.  

Kromě standardních knihovních služeb, jako je zpřístupňování nejrůznějších druhů tištěných i elektronických dokumentů a dalších informačních zdrojů, zde čtenáři mohou navštěvovat množství kulturních a vzdělávacích akcí, využívat polytechnické dílny, audiovizuální studio nebo si dokonce půjčit skateboard. Hlavním cílem Knihovny Ústeckého kraje je být bezpečnou a otevřenou organizací a plnit roli kulturního, vzdělávacího a komunitního centra, jež je přístupné všem bez rozdílu.  

/Knihovna Ústeckého kraje, Winstona Churchilla 1974/3, 400 01, Ústí nad Labem/

La Partie

Francouzské nakladatelství La Partie se v roce 2021 zrodilo z touhy vydávat knihy pro děti, v nichž je příběh vždy spojen s obrazem. Jeho cílem je umožnit dětem přístup k textům a ilustracím, které kladou otázky a inspirují ke snění, a pomoci tak vychovávat emancipované čtenáře. Za tímto mladým nakladatelstvím stojí zkušení redaktoři, kteří se dětskou knihou dlouhodobě zabývají a kteří čerpají z dlouholetých kontaktů s francouzskými i zahraničními tvůrci, jako je například Beatrice Alemagna, Ramona Bădescu, Blexbolex nebo Aleksandra Zając.