Beseda s Blexbolexem a Terezou Horváthovou v Krnově

magicians
Místo
Smetanovy sady, prostranství naproti Gymnáziu Krnov
Datum
19.15–20.30

Spisovatelka a překladatelka Tereza Horváthová, která se svým mužem Jurajem Horváthem založila nakladatelství Baobab, si bude povídat s francouzským ilustrátorem Blexbolexem o jeho komiksové tvorbě, ilustracích a autorských knihách. Beseda proběhne ve Smetanových sadech, v případě nepřízně počasí se přesune do náhradních prostor, proto prosím sledujte FB Oka do světa, kde najdete aktuální informace.

Městská knihovna Krnov

Městská knihovna Krnov je veřejná knihovna s univerzálním knihovním fondem založená v roce 1947. Vedle zajišťování základních knihovnických a informačních služeb vytváří bohatou nabídku kulturních a vzdělávacích aktivit – organizuje přednášky, besedy, výstavy, setkání se současnou literaturou, kurzy pro seniory zpřístupňující moderní technologie a také různá neformální komunitní setkání jako Literární kavárna nebo Noc deskových her. Prostřednictvím oddělení pro děti a mládež vytváří aktivity zaměřené na rozvoj čtenářské gramotnosti, připravuje také programy pro nečtenáře a jejich rodiče v rámci projektu S knížkou do života. Za svou činnost byla knihovna oceněna titulem Knihovna roku 2015 Moravskoslezského kraje a v roce 2020 a 2023 získala Ocenění osobnosti města Krnova v kategorii kultura.
/Soukenická 135/29, 794 01 Krnov/

La Partie

Francouzské nakladatelství La Partie se v roce 2021 zrodilo z touhy vydávat knihy pro děti, v nichž je příběh vždy spojen s obrazem. Jeho cílem je umožnit dětem přístup k textům a ilustracím, které kladou otázky a inspirují ke snění, a pomoci tak vychovávat emancipované čtenáře. Za tímto mladým nakladatelstvím stojí zkušení redaktoři, kteří se dětskou knihou dlouhodobě zabývají a kteří čerpají z dlouholetých kontaktů s francouzskými i zahraničními tvůrci, jako je například Beatrice Alemagna, Ramona Bădescu, Blexbolex nebo Aleksandra Zając.