Autorské čtení a beseda s ilustrátorem Stanislavem Setinským a francouzskou ilustrátorkou Joëlle Jolivet

paříž a jeruzalém
Místo
Knihkupectví Zlatá velryba, Dolní nám. 23, Olomouc
Datum
17.00

Jeden tučňák na každý den v roce! Francouzská ilustrátorka knihy J.-L. Fromentala 365 tučňáků Joëlle Jolivet vám o černobílých tvorech přečte, povypráví, třeba i nakreslí dalšího do řady – když máme ten přestupný rok. Své ilustrace a knihy přiveze také výtvarník Stanislav Setinský. Odneste si na památku humorný, citlivý estetický zážitek i originální věnování ve Vašich oblíbených knížkách. Vítány děti od 0 do 99 let. 

knihkupectví Zlatá velryba

Rodinné knihkupectví Zlatá velryba založily spisovatelka Tereza Pařízková s maminkou Yvonou Pařízkovou v roce 2019. Jejich cílem je nabízet pečlivý výběr kvalitních knih pro děti a mládež. Důraz kladou na výtvarné zpracování, silný příběh nebo téma. Nabízejí také výběr knih v angličtině a papírové nezbytnosti. Pořádají pravidelná předčítání, setkání s herečkami a herci z olomouckých divadel, předčítání v angličtině (Storytime), besedy s autorkami a autory, workshopy, knižní křty, kamishibai představení a další. Ve Zlaté velrybě probíhají celoročně kurzy tvůrčího psaní pro děti i dospělé a čtenářské kluby.
/Dolní nám. 165/23, 779 00 Olomouc/

Les Grandes Personnes

Toto francouzské nakladatelství, které vzniklo v roce 2009, vydává kolem dvaceti titulů ročně. K jeho produkci patří velkoformátové obrazové knihy pro větší děti, jako jsou knihy Joëlle Jolivet nebo zakladatelky Bernadette Gervais, ale i velmi malé formáty, které mohou i menší děti držet samy v ruce. Vydává také množství pop-upů, leporel i flipbooků. A pak jsou tu knihy-objekty, často nezařaditelné, jako kříženec knihy a puzzle Prendre et donner (Brát a dávat) od Lucie Félix. Nakladatelská filosofie stojí na pečlivé redakční práci a vysoké estetické kvalitě, snaze nabídnout něco jiného než tradiční ploché knihy, přidat něco navíc, překvapovat čtenáře a obohacovat kulturní krajinu dětské literatury.