Info o nakladatelství

Info o nakladatelství G PLUS G

Nakladatelství GplusG se věnuje kvalitní literatuře faktu (především žánru vzpomínek), původní i překladové beletrii (příběhy rámované událostmi 20. století) a v žánru publicistiky knihám reflektujícím aktuální společenské problémy.

Bylo založeno roku 1995 a do roku 2002 provozovalo v Praze literární kavárnu. Připomenutí éry bývalé kavárny v Čerchovské naleznete na internetových stránkách Fedora Gála http://www.fedorgal.cz/g-plus-g/.

Událost

Milí čtenáři a posluchači, přijměte pozvání na autorské čtení devítiletého spisovatele Huga Wiesnera! Hugo nám v pražském knihkupectví představí své dvě knihy. Obě dvě závání tajemným a dobrodružným příběhem, trochu temným a trochu nebezpečným. Detektivní příběhy, to je Hugova parketa. Kde čerpá Hugo inspiraci? Jak se dostal ke psaní? Přijďte seho zeptat! A ptejte se i na ilustrace v knize. Ty jsou také Hugovým dílem. Stavte se a podpořte začínajícího spisovatele! středa - 22. 10. - 17 hodin - Baobab - Krymská 29 - Praha

Výstava

ATAK vystavuje v PrazeGoethe-Institut, Masarykovo nábřeží 32, Praha 1 Vernisáž a přednáška Ataka: 01ǀ04, 17 hod.Knihkupectví Baobab v Praze, Krymská 29, Praha - VršoviceČas a datum vernisáže bude upřesněnIlustrátor, malíř a grafik Atak se narodil jako Georg Barber ve Frankfurtu nad Odrou v roce 1967. Na konci 80. let  založil s přáteli  hardcorovou komiksovou skupinu a časopis Renate. Na začátku 90. let studoval vizuální komunikaci na Berlínské  Hochschule der Künste. Dnes je profesorem na akademii v Halle a žije v Berlíně.

Baokupectví

Oldřiška, Baobab v Nuslích, Baokupectví...
Před válkou tu byla hospoda a vzadu taneční sál a příležitostný biograf.
Dnes je v bývalém hospodském sále a výčepu knihkupectví,
ve kterém najdete kompletní nabídku knih nakladatelství Baobab i GplusG —
včetně titulů starších, které se už v knihkupecké síti neobjevují.
Najdete tu i grafiky, plakáty, baobabí bazar, tabookové tiskoviny,
pohlednice a jiné potřebné baobabí zboží.

Knihkupectví je tu pro vás:
pondělí až čtvrtek 14:00 — 17:30

Událost

Milí přátelé,přijměte pozvání na zahájení výstavy jednoho z nejvýraznějších německých výtvarníků. Atak, ilustrátor, malíř a grafik, dorazí do pražského knihkupectví Baobab, aby osobně představil ilustrace ze své nejnovější knihy Zahrada. Vernisáž výstavy se uskuteční v úterý 1. dubna od 20 hodin.Atakova Zahrada bude k vidění v pražském knihkupectví až do poloviny května.Těšíme se na Vás!BaobabKrymská 29, Praha 10

Událost

Přijďte si vytvořit oblíbené tahací panáky!Ve čtvrtek 20. 3. od 16 hodin proběhne v pražském knihkupectví a galerii Baobab výtvarná dílna s Alžbětou Zemanovou. Tentokrát se neseme v duchu Zvěřince Chrudoše Valouška, jehož výstava v galerii právě probíhá. Bude to dílna veselá, pro děti i dospělé, mrkněte na pozvánku a zvěte přátele! Pražské baobabí knihkupectví se nalézá na adrese Krymská 29, Praha 10.