Událost

Vyšla kniha Jinde!Sedm povídek, sedmi současných českých autorů o lidech na cestách, cizincích bez domova, lidech kteří utíkají, lidech, kteří ztratili minulost a hledají novou budoucnost, jsou ztraceni v jazyce, na periferii, ve velkoměstě nebo v čase, pro starší děti, dospívající i dospělé. Knihu jsme vydali se společností Meta, které se zabývá integrací mladých cizinců do České společnosti a doufáme, že by mohla sloužit m.j. jako odrazový můstek pro debatu učitelů literatury, občanské výchovy nebo historie o tom, co to znamená stát se cizincem v nové zemi.

Událost

Drazí přátelé! Přijměte pozvání - županová vernisáž,  výtvarná dílna, uvedení knihy Rybička . S Evou Volfovou. Ve středu 17. 9. od 17 hodin. Pozorně čtěte, ať na něco nezapomenete!  RybičkaJedinečná, trochu kouzelná, veselá, chápavá, naše drahá koupelnová. Proto neváhejme a snažme se jí přiblížit toto prostředí, jí tak důverně blízké:- přijďte v županu- nasaďte si plavecké brýle- vezměte si s sebou oblíbený ručník- pochlubte se svým kartáčkemKaždá snaha se počítá!

Pro školy - Baobab roste ve škole

Každý dobrý pedagog ví, že kvalitní knihy jsou nejlepší a nejzábavnější učebnice. Při čtení se děti učí vlastně mimovolně. Je škoda, že knihy k učení tak málo využíváme… Projekt Baobab roste ve škole je určen učitelům, družinářům i ředitelům, ale také knihovníkům, lektorům, skautským vedoucím a všem, kdo knihy používají při práci s dětmi.