Událost

Páni a paní alchymisté! Tato dílna je pro vás - nejen pro zkušené alchymisty, ale i pro ty začínající. Ve středu 5. 11. započneme v 17 hodin alchymisticko-malířskou dílnu s Aničkou Pleštilovou. Ta nám prozradí recepty na barvy a jak využít přírodních pigmentů. "Podzimní příroda je krásně barevná. Zkusme použít její vlastní barvy. Malovat kvítím, čajem, červenou řepou, okrem, kreslit rudkou z hlíny a kousky úhlů. V dílně budeme nejprve hledat barvy. Vytvoříme si je sami, budeme trošku kuchaři a trošku alchymisté.

Událost

Vážení přátelé, zveme vás ve jménu vývoje druhů na evoluční dílnu. Ve středu 18. února od pěti hodin s Aničkou Pleštilovou. Otevřeni jsme všem, na věku nezáleží. Čím pestřejší skladba zájemců tu bude, tím možná pestřeji dopadne i naše odpoledne... Každý bude mít třeba trochu jinou vizi... Kdo ví...Mnohem pomaleji, než abychom to mohli vidět, mění zvířata i lidé svoji podobu. Víme, že na Zemi kdysi žili dinosauři. A že lidé taky vypadali jinak.

Událost

Výstava maleb Egona Tobiáše v Baobab TáborDramatik a scénograf Egon L. Tobiáš se narodil 27. dubna 1971 v Kladně. Absolvoval scénografii na DAMU a jeden rokpostgraduálního studia knižní ilustrace a grafiky na VŠUP u profesora Jiřího Šalamouna. Věnuje se televizní a filmové scenáristice, píše operní libreta, prózu a poezii; kreslí komiksy, maluje, pracuje jako grafickýdesignér. Žije v Praze.Malby které vystaví v Táboře jsou poskládány z útržků, připomínají obrazy které na ulici chodci před oči vyskakují: barvy,struktury, nápisy — a do toho se v hlavě se honí vzpomínky, texty a cizí obrazy...

Výstava

Dramatik a scénograf Egon L. Tobiáš se narodil 27. dubna 1971 v Kladně. Absolvoval scénografii na DAMU a jeden rok postgraduálního studia knižní ilustrace a grafiky na VŠUP u profesora Jiřího Šalamouna. Věnuje se televizní a filmové scenáristice, píše operní libreta, prózu a poezii; kreslí komiksy, maluje, pracuje jako grafický designér. Žije v Praze.Malby které vystaví v Táboře jsou poskládány z útržků, připomínají obrazy které na ulici chodci před oči vyskakují: barvy, struktury, nápisy — a do toho se v hlavě se honí vzpomínky, texty a cizí obrazy...

Událost

Příběhy o slavné králičí slečně Miffy vycházejí konečně v češtině.Nakladatelství Baobab právě vydalo tři knihy ze slavné série Dicka Bruny. Králičí slečna Miffy zavítá na pulty knihkupců poprvé v češtině.Miffy je malá králičí slečna, která se “narodila” z pera legendárního holandského ilustrátora a grafického designéra Dicka Bruny již v roce 1955. Od tohoto roku vytvořil Bruna sérii více než 200 knížek o Miffy, která se stala pro Holanďany téměř národním symbolem.V České republice je Miffy známá právě ze seriálu či z oblečení a hraček, knihy ale poprvé vydává nakladatelství Baobab.