Výstava

Volné malby francouzského grafika a ilustrátora skrývajícího se pod jménem Blexbolex.Žije a pracuje v nedalekém Lipsku. Blexbolex se věnuje ilustraci, komiksu, autorské knize, grafice, malbě a maskám.Do širšího povědomí vstoupil ocenovanými knihami Album Lidí a Saisons (vydalo nakladatelství Albin Michel).Ve své práci zúročuje svoji zkušenost s grafickými technikami (zejména ze sítotiskem) a navazuje na žvýrazněstylizovaný grafismus let třicátých až šedesátých.

Ocenění

Tak Horváth & Čumlivski jsou za Tabook nominováni na Cenu Czech Grand Design v kategorii Grafický designér roku. Je to samozřejmě omyl, protože TABOOK to jsou ti, co čtou, kreslí, vydávají knihy — a to hlavní, co dalo Tabooku ksicht, byla výstava Joelle Jollivet, Klyzmy, Katy Couprie, Ústečákú a Davida B. či UUterek... a samozřejmě samizdatová dílna (jejíž výsledek vystavujeme) a taky všichni ti vytrvalí spisovatelé.

Událost

Blexbolex je jeden z nejvýraznějších autorů velkých obrazových knih pro děti.Právě vyšla jeho soustředěná kniha Roční období a na začátku října budu vytištěno jeho opus magnum: Romance.Rozhovor a obsáhlý obrazový materiál věnující se tvorbě tohoto sympatického francouze usazeného v Lipsku je otištěn v Revolver Revue č.91. Jeho Album lidí je již zcela rozebráno...

Výstava

TO JE MIROSLAV ŠAŠEKPrvní velká výstava ve světě nejznámějšího českého ilustrátora 23. 4. – 28.6. 2014 Vernisáž 22. 4. v 17 hodinGalerie Smečky, Ve Smečkách 24, Praha 1
 Výstava Miroslava Šaška je v Čechách vůbec první velkou prezentací u nás téměř neznámého, ve světě však proslaveného ilustrátora a tvůrce obrazových knih o světových metropolích. Galerie Smečky ve spolupráci s Nadací Miroslava Šaška představí originály ilustrací, malby a knihy tohoto poúnorového emigranta, hlasatele a redaktora Svobodné Evropy, architekta a světoběžníka.