Události

Event
Malá Galerie Knihovna Třinec, Lidická 541, Třinec

Slavnostní zakončení výstavy Oko do světa za účasti autorů Davida Dolenského a Manuela Marsola.

Španělský výtvarník a ilustrátor Manuel Marsol a český ilustrátor David Dolenský se v mnohém liší, s jistotou lze ale říct, že je spojuje hravost, experiment, vtip. Na závěr společné výstavy v Knihovně Třinec povedou několik výtvarných dílen určených třídám ze základních škol a studentům ZUŠ a nakonec se zúčastní slavnostního zakončení výstavy, kde se s nimi budou moci setkat i ti, kdo už do školy nechodí.

Event
Knihovna Třinec, Velký sál

Petr Horáček, David Dolenský, Manuel Marsol a Michaela Kukovičová. Diskuze s předními českými i zahraničními tvůrci o ilustrátorské práci, tvorbě a životě.


Svět knižní ilustrace je plný barev a fantazie i dřiny a odříkání. O jeho zákulisí, o práci ilustrátora, tvorbě knih i umění obecně si budou povídat hned čtyři oceňovaní tvůrci – v zahraničí vyhledávaný autor dětských knih a výtvarník Petr Horáček, talentovaný zástupce mladé ilustrátorské generace David Dolenský, výrazná česká ilustrátorka a animátorka Michaela Kukovičová a spolu s nimi i osobitý španělský výtvarník a ilustrátor Manuel Marsol. Diskuzi povede historička a propagátorka umění, originální edukátorka Veronika Chmelařová alias kunshistoricka_mamou.

Kulatý stůl proběhne v rámci festivalu ČteFestT (31. 5. – 8. 6. 2024), který hostí Knihovna Třinec.

Event
Galerie Plato Ostrava, zahrada Bauhausu, Janáčkova 22, Ostrava

Odpolední odpadkový workshop se dvěma ilustrátorkami, které obdivují životní styl hub, chobotnic a jiných inteligentních organismů, volně inspirovaný knihami Myko a Já, chobotnice.

Co mají všichni lidé na světě společného? Odpadky. Na rozdíl od hub, chobotnic a dalších inteligentních organismů, které žijí moderním a rozumným způsobem života: ZERO WASTE! Odpadky jsou všude. Jsou i tam, kde by opravdu být neměly. A zatím jsme my lidé nepřišli na to, co s nimi. Pojďme se podívat do knížek, nechat se inspirovat různými živočišnými druhy… a udělat si společně malinkou odpadkovou konferenci.

Workshop povedou homo sapiens Daniela Olejníková a Magdalena Rutová, nejlépe si ho užijí lidská mláďata od šesti let.

Event
Knihkupectví Zlatá velryba, Dolní nám. 23, Olomouc

Jeden tučňák na každý den v roce! Francouzská ilustrátorka knihy J.-L. Fromentala 365 tučňáků Joëlle Jolivet vám o černobílých tvorech přečte, povypráví, třeba i nakreslí dalšího do řady – když máme ten přestupný rok. Své ilustrace a knihy přiveze také brněnský výtvarník Stanislav Setinský. Odneste si na památku humorný, citlivý estetický zážitek i originální věnování ve Vašich oblíbených knížkách. Vítány děti od 0 do 99 let. 

Event
Ateliér Muzea umění Olomouc, Denisova 47, Olomouc


Tvůrčí dílna pro dospívající a dospělé s výtvarníkem a ilustrátorem Stanislavem Setinským.

Brněnská Socka v Olomouci! Kdo znáte česká vydání knih Etgara Kereta, znáte (tak trošku) i Stanislava Setinského, nebo alespoň jeho podmanivé ilustrace. Kdo ne – seznamte se! Výtvarník, ilustrátor a také autor knih To je Jeruzalém nebo komiksu pro knihu Odsunuté děti přijede k nám, aby poodhalil své výtvarné postupy i inspiraci. Nechte se inspirovat také, tvořte společně, zjistěte, co je anebo právě není „normální svět“.