Událost

Dvě velké radosti před Vánoci!Kniha Námořník a Pekka od Jockuma Nordströma je vytištěna. Ještě poskládat „francouzský přebal“ a bude hotovo. Moje srdcová záležitost — dle mého nejpůvodnější dětská kniha v původním slova smyslu. Neodkoukaná, neokoukaná — v které dětské obrazové knize stihnou hrdinové zajít na mši i k tetovači? Navic když jeden z nich je pes. A ač je autor ze Stockholmu, dýchne na vás spíše jih!ANový román od Timothée de Fombella je v tiskárně. V Tobiášovi Lollnesovi byl hrdinovým světem strom. Ve Vangu světové války.

Událost

VYŠLY DVA ŽIVOTY PANA PERLA!!! Zlý král vyhostí z jedné severské pohádkové říše svého mladšího bratra. Brzy nato se ve třicátých letech minulého století na chodníku před oblíbeným Cukrářstvím u Perlů v Paříži zničehonic objeví tajemný mladík bez minulosti, kterého později adoptivní rodiče nazvou Joshua. A koncem osmdesátých let dvacátého století se jiný chlapec posedlý fotografováním zamiluje do záhadné neznámé dívky. A právě tento chlapec o několik desítek let později rozluští velké tajemství Joshuy Perla i oné neznámé dívky.

Událost

Festival malých nakladatelů v Táboře, 3.–5. 10. 2013www.tabook.czwww.facebook.com/FestivalTaBookVstupné na festival volné.Program právě připravujeme.2 HLAVNÍ TÉMATA TABOOK 2013:1. PŘEKLADY V EDICÍCH MALÝCH NAKLADATELŮ (fenomén překladatel, jazyková setkání, setkání malých středoevropských nakladatelů)a. překladatelé - autořiVáclav JamekKarol SidonJiří PelánPetr Hruškab. autoři a jejich překladateléAntonio Iturbe, Štěpán Zajac, Dita KrausováVěra Koubová, Richard Pietrassc.