Událost

Neobyčejná hudební dílna v pražském knihkupectví! La škola vám u nás ukáže, jak pracuje, jak učí děti hudbu slyšet, poslouchat i ji tvořit. Přijďte si vyzkoušet La školí hodinu, když se vám zalíbí, můžete k nám na La školu chodit pravidelně. Ukázková hodina jest otevřena všem bez omezení věku, nebojte se dorazit ani s těmi nejmenšími. Všichni se sem vejdeme. Těšíme se na vás! Prosím, jen se nám hlašte : baobab.praha@gmail.comStředa 10. 9. od 16:30 hodinBaobab, knihkupectví a galerieKrymská 29, Praha 10 

Událost

Domy, domky, skrýše, příbytky!Postarejte se o své oblíbené hračky a postavte jim papírová obydlí. Alžběta Zemanová vám ukáže, jak na to! Dílna proběhne v úterý 6. května od 16 hodin. Místa si raději rezervujte (baobab.praha@gmail.com). Cena za dozor stavbyvedoucího a za materiál jest 60 Kč. Stav, stavte, stavme!Těšíme se, BaobabKrymská 29, Praha 10

Událost

Milí čtenáři a posluchači, přijměte pozvání na autorské čtení devítiletého spisovatele Huga Wiesnera! Hugo nám v pražském knihkupectví představí své dvě knihy. Obě dvě závání tajemným a dobrodružným příběhem, trochu temným a trochu nebezpečným. Detektivní příběhy, to je Hugova parketa. Kde čerpá Hugo inspiraci? Jak se dostal ke psaní? Přijďte seho zeptat! A ptejte se i na ilustrace v knize. Ty jsou také Hugovým dílem. Stavte se a podpořte začínajícího spisovatele! středa - 22. 10. - 17 hodin - Baobab - Krymská 29 - Praha

Událost

Vyšívání s Evou Volfovou!Po úspěšné táborské premiéře se vyšívací dílna dostává i do Prahy. A s ní Eva Volfová, jehly, špendlíky a hadříky. Vyšívat budeme na Zelený čtvrtek 17. dubna v čase od 12 do 17 hodin. Přijít můžete na začátku a odejít v průběhu, přijít můžete v průběhu a odejít na konci. Či v průběhu. Nebo můžete vydržet od začátku do konce. Jak je libo. Tvořiči i okukovači vítáni.

Událost

Milí příznivci Baobabu, nanuků a zmrzlin,  přijdťe se k nám do pražského knihkupectví v pondělí 9. června trochu zchladit, pořádáme zmrzlinovou dílnu s Dagmar Urbánkovou. Té nedávno vyšla v Baobabu kniha Zmrzlina a konečně je to správné počasí na listování touto knihou i na dílnu, jež si Dagmar připravila. Po stěnách budeme malovat naše oblíbené zmrzliny, vybírat si ale můžeme i z těch, které Dagmar již předkreslila. A aby zmrzlin nebylo málo, budou se vyrábět i zmrzlinové brože. Zmrzlin bude prostě plné knihkupectví. Na to se těšíme. Doražte, hlašte se nám na mail a zvěte kamarády.

Událost

Je tu Praha od Míši Kukovičové a Olgy Černé! První ze série knih, pokračujicích v tradici Miroslava Šaška.Připravujeme také další současné pohledy na světové metropole:Henning Wagenbreth — To je BerlínVíce ZDE.

Událost

Balíme kufry - na cestu kolem světa! Výtvarná dílna s Annou Pleštilovou Dámy a pánové, děvčata a kluci, zveme vás na cestovatelskou dílnu do Krymské. Cesta kolem světa je náročná a nebezpečná, dobrodružná a dlouhá. Zabalit si kufr proto není snadné. Ten náš naštěstí pojme všecko a ještě o chlup víc. Vejde se do něj maminka i táta, postýlka i panenka, zmrzlina i bábovka. Je na Tobě, naplníš-li jej plavkami nebo zimníkem, ručníkem nebo zubním kartáčkem, plyšákem nebo cvičenými křečky. Hlavně ale na nic nazapomeň. Náš kufr bude malý i velký, skutečný i pomyslný.

Událost

Přečteme si v BaoMuže z hodinV hlavní roli osmiletá Lenka, která nemá ráda zdrobněliny (nosí podkoleny a plete věnce ze sedmikrás) a hodinář pan Weiss. Ti dva se spolu vydají po stopě zmizelé ručičky (anebo spíše ruky). Vypravte se spolu s nimi na dobrodružství, poznejte kouzlo starého Rakouska a tajemná zákoutí českého nádraží.

Událost

Vánoční dílny v Bao jsou tu! Milí přátelé, vánoční dílny jsou po roce zase tu. A s nimi i Alžběta Zemanová z Napoli. Letos to nebude jen jedna dílna vánoční, nýbrž celý cyklus dvou vánočních dílen. Jedna ve středu 10. 12. (od pěti hodin), druhá ve středu 17. 12. (též od pěti hodin). Rádi bychom dílnu i středu následující, jenže tou dobou bude všechno určitě už nachystané a vyzdobené a dílny nebude třeba.  Ale zpátky k první a druhé středě - vyrábět budeme ozdoby vánoční i papír balicí... 10. prosince měkkoučké sněhuláky (usmívající se, mávající, tající)17.

Info o nakladatelství

Info o nakladatelství G PLUS G

Nakladatelství GplusG se věnuje kvalitní literatuře faktu (především žánru vzpomínek), původní i překladové beletrii (příběhy rámované událostmi 20. století) a v žánru publicistiky knihám reflektujícím aktuální společenské problémy.

Bylo založeno roku 1995 a do roku 2002 provozovalo v Praze literární kavárnu. Připomenutí éry bývalé kavárny v Čerchovské naleznete na internetových stránkách Fedora Gála http://www.fedorgal.cz/g-plus-g/.

Událost

Drazí přátelé! Přijměte pozvání - županová vernisáž,  výtvarná dílna, uvedení knihy Rybička . S Evou Volfovou. Ve středu 17. 9. od 17 hodin. Pozorně čtěte, ať na něco nezapomenete!  RybičkaJedinečná, trochu kouzelná, veselá, chápavá, naše drahá koupelnová. Proto neváhejme a snažme se jí přiblížit toto prostředí, jí tak důverně blízké:- přijďte v županu- nasaďte si plavecké brýle- vezměte si s sebou oblíbený ručník- pochlubte se svým kartáčkemKaždá snaha se počítá!

Událost

Čteme z Hlavy v hlavěCo máme v hlavě, co máme na hlavě, proč je každá hlava jiná?Dubnový program v pražském knihkupectví a galerii zakončí svým čtením básník Ondřej Buddeus a výtvarník David Böhm. Jejich Hlava v hlavě, ze které nám budou autoři předčítat, získala v dubnu cenu v soutěži Magnesia Litera za knihu pro děti. Čtení z Hlavy proběhne v pondělí 28. dubna, start je naplánován na 17. hodinu. Přítomni budou oba dva autoři. Posluchači, těšte se a hlašte se nám na mail: baobab.praha@gmail.com, připravíme vám posezení .)