Mnichovská oklika - dílna s Magdalenou Rutovou

Mnichovská oklika - dílna s Magdalenou Rutovou

Typ projektu
Baobab roste ve škole
Ilustrace
Předmět
Vlastivěda
Český jazyk a literatura
Téma
město
psaní
čtení
život
člověk a prostředí
Věková skupina
od 11 let
Akce ke knize

Mnichovská oklika aneb Pomoc! Co mám kreslit, co mám psát?
Dílna se volně vztahuje k malému průvodci po nenápadných místech současného Mnichova s názvem Mnichovská oklika (vychází společně s knihou To je Mnichov od Miroslava Šaška). Dílna využívá jednoduchý princip: číslování jednotlivých nakreslených věcí v obrázku a jejich slovní popisování, vysvětlování příběhu, který se k nim váže. Princip Orbis pictus, svět v obrazech. Cílem dílny je za pomoci různých jednoduchých pozorovacích triků dětem ukázat, co dělat, když chtějí kreslit a nenapadá je co, nebo chtějí psát, ale zrovna nevědí o čem. Stačí se rozhlédnout kolem sebe.

Cena

příloha knihy Miroslava Šaška — To je Mnichov,
také samostatně prodejné

Nezávazně objednat

Kontaktní údaje
Událost

Miroslav Šašek: To je RímVýstavná sieň Univerzitnej knižnice v Bratislave, Michalská 1. Otváracie hodiny počas festivalu: piatok 15.00 – 19.00, sobota 12.00 – 19.00, nedeľa 12.00 – 16.00.Miroslav Šašek bol český architekt a výtvarník, ktorý sa preslávil najmä ilustrovanými sprievodcami po svetových metropolách. V sérii s názvom „To je …” vytvoril počas svojho života takmer dve desiatky titulov, ktoré čitateľa hravou formou zoznamujú s reáliami slávnych miest.

Výstava

První ochutnávka z tvorby v Čechách neznámého, ve světě však proslaveného ilustrátora a tvůrce obrazových knih o světových metropolích. Od roku 1958 až do roku 1974 vytvořil dvacet obrazových alb o městech a zemích. V malé galerii uvidíte originály ilustrací, malby a samozřejmě knihy poúnorového emigranta, hlasatele a redaktora Svobodné Evropy, architekta a světoběžníka.Miroslav Šašek se narodil 18. 11. 1916 v Praze na Žižkově. Jeho matka Anna Marie, rozená Nováková (nar. 17. 1. 1886),  byla dcerou poštovního úředníka.