Událost

Již brzy vyjde kniha Jak zvířata spí. Atlas spících zvířat s ilustracemi čerstvé absolventky VŠUP Marie Štumpfové a texty kmenového autora Baobabu Jiřího Dvořáka. Jak zvířata vypadají, co dělají, co potřebují, na co myslí v čase spánku a čerpání sil? Některé spí pořád a některé skoro vůbec, jedno spí pod vodou a jiné na jedné noze, jedno ve sněhu a jedno v horké poušti... Knížka navazuje na oblíbený „žánr“ zvířátkových leporel a obrací se k nejmenším čtenářům, kteří mají v nabídce současných knih pro děti omezený výběr. Vybízí také rodiče a učitele k interaktivní hře a otevírá jim i dětem p

Jak zvířata spí - čtení s Jiřím Dvořákem

Jak zvířata spí - čtení s Jiřím Dvořákem

Typ projektu
Baobab roste ve škole
Ilustrace
Předmět
mateřská školka
Téma
příroda
zvíře
spánek
odpočinek
domov
životní prostředí
Věková skupina
od 5 let
Akce ke knize

Zábavné čtení z knížek Jiřího Dvořáka nejen o rostlinách a zvířatech, s hádankami a povídáním o tom, co se děje v přírodě kolem nás, vhodné pro 3. až 6. třídu základní školy. 

Cena čtení je 3000 Kč.

Cena

Cena knihy: 270 Kč

Nezávazně objednat

Kontaktní údaje
Událost

Zvířata uspěla v soutěži o Nejkrásnější knihu ČR3. místem v kategorii Literatura pro děti a mládež byla oceněna kniha Jak zvířata spí autorů Marie Štumpfové a Jiřího Dvořáka. Z hodnocení komise: „I když to zní jako floskule, věta „knížka, která pohladí“ se docela hodí. Kniha připomíná velkorysá obrázková leporela, v ilustracích nepracuje s motivem spánku polopaticky. Porotě byla sympatická čitelnost, velikost textů a jejich propojení s obrazovou částí, která má své kvality. Každá kresba navozuje jinou atmostéru, vypráví samostatný příběh.