BAOkolektiv
Ilustrace
Blexbolex
Juraj Horváth
Iwona Chmielewska
Michaela Kukovičová
Franziska Neubert
Magdalena Rutová
Tereza Říčanová
Alžběta Skálová
Dagmar Urbánková
Chrudoš Valoušek
Eva Volfová
Alžběta Zemanová
280 Kč
Výstava

Ve výloze minigalerie Baobab v Táboře se nám zabydlely bytosti Alžběty Skálové, na zdi visí její grafický sběr (Americké krajiny, Zimní krajiny z Dřevíče...) a v krámku si můžete koupit její čerstvě oceněnou knížku Péťa Medánek (vydal KOPR, nejkrásnější česká kniha 2009 – kategorie kniha pro děti a mládež). Skladem máme také Zpátky do Afriky! či Poklad starého brouka. K vydání připravujeme knihu Africké pohádky Blaise Cendrarse, kterou Alžběta Skálová pro Baobab naposledy ilustrovala...

BAOkolektiv
Ilustrace
Darja Čančíková Bogdanová
Dora Dutková
Juraj Horváth
Michaela Kukovičová
Eva Maceková
Radana Přenosilová
Alžběta Skálová
Petr Šmalec
Dagmar Urbánková
Chrudoš Valoušek
Eva Volfová
299 Kč
Událost

Přátelé a příznivci Baobabu.Zveme Vás srdečně na pražskou vernisáž výstavy Zvěřinec Chrudoše Valouška a Chrudošovy Televize v pražském Baobabu v 18 hodin.Těšte se na slavnostní projev Chrudoše Valouška a minipředstavení Michaely Švédové Televize. Afterparty v private baru "U Nováka". Hrají Alžběta Skálová a Jana Hruška. :)Těšte se, zvěte, doražte.  Již tento pátek 7. března od 18 hodin. (Odpusťte špatné datum a čas na plakátu.) Výstava potrvá do konce března. Váš Baobab

Událost

Baobab sa sťahuje do Bratislavy a Košíc. Pri tejto príležitosti sme dnes ofsetom vytlačily plagát s československým slovníkom. Čo sa povie rovnako po slovensky a po česky si doplňte... V Košiciach nás hostí festival Krajina Haliganda. (24. a 25. júna), cestou tam zahájime výstavu v bratislavskej ASIL galérii (22. júna o šiestej — Baobab obr.knihy).  Vernisáž výstavy Baobab obr.knihy v bratislavskej ASIL galérii — 22. 6. o 18:00. Dagmar Urbánková privezie svoju Chlebovú lhotu, Alžběta Skálová přeškrabované obrazy — sandwiche z Malých černých pohádek pro nebojácné děti.

Událost

Knihy a autoři z Baohemie vystavují v Bratislavě. Místo určení: České centrum, Na Vršku 1 - Bratislava Staré město. Alžběta Skálová, Dora Dutková, Darja Čančíková, Juraj Horváth, Chrudoš Valoušek a mnozí další. 

Událost

28. března 2011 začal veletrh dětské knihy v Bologni – Bologna Children Book Fair. V českém pavilonu se představí pětice ilustrátorů – David Böhm, Petr Nikl, Tereza Říčanová, Alžběta Skálová a Dagmar Urbánková.Výběrem autorů pro český pavilon byl Ministerstvem kultury pověřen grafik, ilustrátor a nakladatel Juraj Horváth. Letošní výstavu zaměřil na představení pětice výrazných současných autorů dětských knih.Začínající výrazní umělci jsou na veletrhu představováni formou novin, které vznikly ve spolupráci s Vysokou školou uměleckoprůmyslovou.