ilustrace
< >
1
2
3
4
5

Tereza Říčanová / Noemova archa

Obrazové album, které podle starodávného biblického příběhu a událostí na vlastním dvoře nakreslila Tereza Říčanová, nechává znovu ožít příběh o záchraně Noema a jeho rodiny. Ilustrace vyprávějí o časech před potopou, o andělu zvěstovateli, Noemově rodině, potopě, záchraně Archy a nové úmluvě mezi Bohem a lidmi.

Autorka zvolila pro své vyprávění osobní a jako vždy originální přístup. Ve velkém příběhu umí skvěle najít drobnosti, jež vyprávění dodávají autenticitu a osobní sílu. Například zvířata volá k záchraně anděl, přičemž nezapomene ani na malé brouky v trávě, a lidé každému zvířeti jeho komůrku vysmolí, aby do nenatekla voda.

Autorka navazuje na své předchozí autorské knihy vydané v nakladatelství Baobab: Kozí knížku, Vánoční knížku a zpěvník lidových písní Měsíček svítí. Nové obrazové album malířky a ilustrátorky Terezy Říčanové navíc prohlubuje kompozicí díla, neboť text se stal součástí ilustrací a podtrhuje archetyp vyprávění tohoto dávného příběhu.

Ilustrace v knize Noemova archa přibližují dětem svět skutečného umění: autorka se nezalekne abstrakce ani velkých krajinných kompozic. I v této knize stvrzuje svůj nezaměnitelný expresivní, svérázný a přímočarý způsob tvorby, který z dětského čtenáře činí plnoprávného partnera v dialogu s autorem.

230x330 | 32 stran | 2010 | 239 Kč | Baohemia | koupit