ilustrace

Mirákl - Loutky v Dílně 2015

MIRÁKL
3. ročník festivalu Loutky v Dílně
7. KVĚTNA – 7. ČERVNA 2015
V prostoru bývalé provaznické dílny zahrají a výtvarné i divadelní dílny povedou osobnosti loutkového a alternativního divadla.


Back to Bullerbyn / Divadlo Športnikynejlepší sportovci mezi divadelníky!
Jméno Astrid Lindgrenové v nás probouzí vzpomínky na dětství, na dlouhé večery s hrníčkem kakaa a s knížkami, plnými rozverných i tajuplných příběhů. Ale ruku na srdce – co se stane s Bullerbynem, když člověk dospěje? Kdo koho miluje, kdo na koho žárlí, kdo s kým a kdo bez koho? Prostě všechno, co jste kdy chtěli vědět o Bullerbynu a báli jste se zeptat. První českoslovinská loutková soap opera!
Čtvrtek 7. května
10:00 pro ZŠ a SŠ
19:30 pro dospělé a 12+
Divadlo CESTA, Novákova 387 (Ctiborův mlýn), Tábor
Vstupné 150 Kč / pro školy 80 Kč
Po představení zahajovací večírek. Hraje DJ Mushroom.

Buchty a loutky / O třech prasátkách
Tak jak to bylo s těmi prasátky: „Kvííí, kvííí.“ Přijďte se podívat, jak si jednou vlk fouknul a houknul a nevěřili byste, co jen to udělá za neplechu. A jak prasátka naláká na řepu, na sladká jablíčka či na trh. A jen proto, aby je slupnul jak malinu. Ale když překonáme strach, můžeme se vlkovi dostat na kobylku. Jenže když leze až do domečku, pak nezbývá, než rozdělat pod kotlem oheň, v pravou chvíli zvednout pokličku a jsme zachráněni!
Pondělí 11. května
10:00 pro děti 3-8 let
Baobab Dílna, Pražská 157, Tábor
Vstupné 70 Kč

Psycho Reloaded / Buchty a loutky
Matko, cos to provedla? Loutková adaptace kultovního Hitchcockova hororu. Poklona dobrému filmu, poklona špatnému humoru, poklona loutkové tradici. Tolik poklon, až mrazí v zádech!!! První část již také kultovního „buchťáckého“ čtyřdílného cyklu, inspirovaného americkými kvalitními filmy (Barbarella Reloaded/ Čelisti Reloaded/ Moucha Reloaded).
Pondělí 11. května
19:30 pro 18+
Baobab Dílna, Pražská 157, Tábor
Vstupné 130

Othello / DRAK N´ ROSES
William Shakespeare a DRAK N´ ROSES uvádí loutkovou tragédii Othello. Vezměte sebe a odvážné děti na stále živý příběh, plný vášně, lásky a nenávisti v podání Richarda Dračky a Jana Růžičky.
Čtvrtek 21. května
9:30 a 11:00 pro 2. stupeň a SŠ
19:30 pro veřejnost
Baobab Dílna, Pražská 157, Tábor
Vstupné 100 (pro školy 50 )

Záblesk budoucnosti / Petr Oukropec, Mirela Tůmová
Nepropásněte výjimečný dvoudenní divadelní workshop pro děti pod vedením režiséra Petra Oukropce (Modrý tygr) a kostýmní výtvarnice a scénografky Mirely Tůmové. Během dvou víkendových dní děti prožijí dobrodružství spojené s přípravou společného vystoupení, naučí se používat základní divadelní prostředky a hlavně spolupracovat. Je to sci-fi ?
Vhodné pro děti od 7 do 12 let.
Sobota a neděle 23. a 24. května, 10:00 – 18:00
CESTA, Novákova 387 (Ctiborův mlýn), Tábor
Kurzovné 600 . Registrace nutná!
Závěrečné představení pro rodiče a veřejnost: Neděle 24. května, 18:30

Brum (pro nejmenší medvědy) / Divadlo Minor
Zcela ojedinělé představení pro dětí od 0 do 3 let a jejich rodiče.
Pošeptání do nejmenšího ouška, pohlazení po nejmenší hlavičce, přivonění pro nejmenší nosík a než mrknou nejmenší očka, je tu pohádka, kterou divákům spoluzahrají jejich nejoblíbenější hercijejich rodiče. Toto „Theatre for the Very Young“ nabízí citlivým způsobem těm nejmenším dětským divákům první kontakt s divadlem. Inscenace jsou založeny především na zajímavé výpravě, hudbě, práci se světlem, apod. Příběh je jednoduchý, srozumitelný dětem. Během představení mohou být děti v náruči svých blízkých, je dovoleno lézt, chodit, pít mlíčko, smát se, plakat, ptát se a mazlit se. BRUM délku 30 min a tak děti vydrží s pozorností.
Úterý 26. května
Tři představení! Od 10:00, 11:00 a 15:00
Dílna, Pražská 157, Tábor
Vstupné 100 (Doporučujeme rezervaci. Kapacita velmi omezená na 12 dětí s rodiči!)

O holčičce, která se ještě nenarodila / Divadlo Víti Marčíka
Nové představení Víti Marčíka st. o touze dědečka po vnučce, o oslu ABRAHAMOVI, koníku APAČOVI a o STROMU ŽIVOTA, co mluvil o SVĚTĚ VIDITELNÉM A NEVIDITENÉM a taky o NEBI. Pohádka vhodná pro všechny, kteří se nebáli narodit a teď mají strach z umírání.
Čtvrtek 28. května
10:00 pro 2. stupeň ZŠ a SŠ
19:30 pro veřejnost
Baobab Dílna, Pražská 157, Tábor
Vstupné 130 Kč (pro školy 80 Kč)

Loutka a Růžička
Celodenní workshop jako první krok k vlastní loutce. Vyrob si hlavu, namaluj obličej, ušij jí oblek. Výroba maňásků a seznámení s nejrůznějšími typy loutek, jejich konstrukcí a voděním pod vedením loutkáře a řezbáře Jana Růžičky. Vhodné pro větší děti a dospělé.
Sobota 6. června
10:00-18:00
Baobab Dílna, Pražská 157, Tábor
Kurzovné 550 Kč. Rezervace nutná. Kapacita omezená na 7 osob.

Mirákl – Řezbáři na Cestě
První ročník táborského řezbářského sympozia na téma zázraky, nadpřirozené jevy, inspirované festivalem Mirákl. Přijďte se podívat na řezbáře v akci! Pořádá spolek Cesta žije. Přihláška a více informací na www.rezbarinaceste.webnode.cz.
Pátek-neděle 5.-7. června
CESTA, Novákova 387 (Ctiborův mlýn), Tábor

MIRÁKL ENDE
Představení – překvapení. Zakončení festivalu Mirákl a řezbářského sympozia.
Neděle 7. června
15.00
Divadlo CESTA, Novákova 387 (Ctiborův mlýn), Tábor
Vstupné do klobouku.

Doporučujeme předplatné v knihkupectví Baobab Dílna, Pražská 157, Tábor.

PRO ŠKOLY: rezervace a více informací na baobab.tabor@gmail.com či 721 909 599.

www.facebook.com/GalerieBaobab
www.baobab-books.net

Mirákl pořádá spolek Baobab Tábor s podporou Města Tábor, Jihočeského kraje, spolku Cesta žije a Kulturní středisko města Bechyně.

připravujeme
archiv událostí