ilustrace

Alžběta Zemanová / Joska jede na jih

Svět není tím, čím se zdá být.

Toho důkazem je také kniha o Joskovi, který se jednou vydal na jih. To, co cestou viděl, asi vypadá jinak, než byste očekávali. Nejspíš jste už bloudili ve velkoměstě, zevlovali v přístavu či čekali na zastávce v horách, ale jak se přesvědčíte, dost vám toho ještě zůstalo skryto. Ne tak Joskovi.

V této knize dětem nikdo nic nevysvětluje ani je nepoučuje. Vzdělávají se v zábavných oborech (jako je pěstování smyslu pro humor, tříbení básnického talentu, vybrušování snivosti a mnoha dalších, pro dnešní svět zcela neužitečných věcí…) a spoustu toho uvidí, zažijí a kupodivu i zaslechnou. Rozhodně vás společně popadne chuť vyrazit si jen tak na jih a nepoužívat za tím účelem mezinárodní letiště, nadnárodní dopravní společnosti, dálnice a podobné, veskrze praktické a nudné prostředky. Svět totiž není takový, jaký se zdá být, ale takový, jaký ho dokážeme uvidět.

Alžběta Zemanová 

je výrazná ilustrátorka se smyslem pro humor a barvu.

Je jednou polovinou skupiny Napoli, jež se zabývá papírovou hračkou, drobnou knihou a grafikou. V současné době je také jednou třetinou Xaoxaxu, unikátní pražské galerie s knihkupectvím specializovaným na podivuhodné knihy.

220x320 | 32 pages | 2017 | 249 Kč | Baohemia | buy now

BAOBAB Publishers is small, family-owned publishing house specializing on quality children's books. Since its establishment at the break of the millennia, BAOBAB has done its utmost to restore the pictorial book culture in the Czech Republic, namely by cooperating with a score of like-minded authors, i.e. story-tellers and illustrators, scouting and supporting young talents, contributing to the development of children's author books phenomenon, mapping the European literary scene of children´s books as well as acquainting Czech reading public with the most interesting illustrators of the 20th and 21st centuries. Besides publishing and promoting activities, BAOBAB is the initiator and organizer of numerous book culture events, of which the most important the yearly Tabook Festival holding place in late September and early October in Tábor, Czech Republic (www.tabook.cz). BAOBAB Publishers cooperate closely with the Miroslav Šašek Foundation, Prague's Academy of Arts & Design (UMPRUM), Tábor's Baobab Book Shop & Gallery and Xaoxax Gallery in Prague's Vršovice District.