ilustrace

Jean-Claude Mourlevat / Jefferson

Když se mladý ježek Jefferson vypraví do svého oblíbeného holičství, aby si dal zarovnat frizúru, netuší, že se jeho život v jediné minutě obrátí vzhůru nohama. To, co zatím znal jen z dobrodružných románů, se stane skutečností. Je nespravedlivě obviněn z vraždy, musí se skrývat a pak pátrat po stopách skutečného viníka, které ho zavedou až do země lidí. Naštěstí má dobré přátele a rozum v hrsti.
V této strhující a zároveň humorné detektivce, kterou oblíbený autor velkých příběhů Jean-Claude Mourlevatvěnoval svým dětem, se čtenáři neformálně dozvídají o podivných lidských praktikách, které nejsou ke zvířecímu světu zrovna spravedlivé, o tom, jak mnoho zmůže síla přátelství, i o tom, že nejlíp si poradí ten, kdo je pevně rozhodnut potřít nespravedlnost a má pro strach uděláno! 
 
 
 
Jean-Claude Mourlevat se narodil v roce 1952 v rodině mlynáře v Ambertu v Auvergne. Studoval ve Štrasburku, v Toulouse, v Bonnu a v Paříži, několik let učil němčinu a pak se stal hercem a divadelním režisérem. S němou klaunerií pro jednoho herce nazvanou Guedoulde procestoval Francii a řadu dalších zemí. Od roku 1997 se věnuje psaní. Nejprve psal povídky, první román La Balafre (Šrám) vydal v roce 1998. 
 
Od té doby jeho knihy šťastně přibývají, povzbuzovány čtenáři, kritikou a literárními cenami. U nás se překladům jeho knih pro děti Zimní bitva (Baobab 2008) a Řeka, která teče pozpátku (Baobab, 2016) dostalo velkého čtenářského úspěchu. Jean-Claude Mourlevat má dvě děti a žije s rodinou poblíž Saint-Étienne.
158x222 | 240 pages | 2019 | 299 Kč | Big Bao | buy now

BAOBAB Publishers is small, family-owned publishing house specializing on quality children's books. Since its establishment at the break of the millennia, BAOBAB has done its utmost to restore the pictorial book culture in the Czech Republic, namely by cooperating with a score of like-minded authors, i.e. story-tellers and illustrators, scouting and supporting young talents, contributing to the development of children's author books phenomenon, mapping the European literary scene of children´s books as well as acquainting Czech reading public with the most interesting illustrators of the 20th and 21st centuries. Besides publishing and promoting activities, BAOBAB is the initiator and organizer of numerous book culture events, of which the most important the yearly Tabook Festival holding place in late September and early October in Tábor, Czech Republic (www.tabook.cz). BAOBAB Publishers cooperate closely with the Miroslav Šašek Foundation, Prague's Academy of Arts & Design (UMPRUM), Tábor's Baobab Book Shop & Gallery and Xaoxax Gallery in Prague's Vršovice District.